Subscribe Menu

Nädala portree: Dr. Hando Nahkur

Eestis on nii palju imelist ja geniaalset muusikat

Dr. Hando Nahkur on rahvusvaheliselt tunnustatud pianist, kes on nii solistina kui orkestrite koosseisus esinenud rohketes mainekates kontserdisaalides üle Euroopa, Põhja-Ameerika jm. Tuntud muusikaajakirjad on kirjeldanud tema klaverimängu nii tehnilises kui musikaalses mõttes väljapaistva ja briljantsena, teda kui ainulaadse interpretatsiooniga muusikut, võludes kuulajaskondi üle maailma juba esimesest noodist alates.

Hando Nahkur on sündinud Eestis, kus õppis Tallinna Muusikakeskkoolis ja Eesti Muusikaakadeemias ning siirdus edasi õpingutele Ameerika Ühendriikidesse, kus ta on praeguseks saavutanud kraadid/diplomid viiest ülikoolist: New England Conservatory of Music, Yale University, University of North Texas, SMU’s Meadows School of the Arts ja Texas Christian University.

Lisaks pianistitööle kuulub Hando Nahkuri karjääri 19 aastat õpetamist mitmete Ameerika ülikoolide muusikafakulteetides, samuti töötab ta muusikadirektorina Christ Lutheran Church’is Dallases.

Ta on esinenud rohketel festivalidel ja konkurssidel ning pälvinud mainekaid auhindu erinevates riikides. Kuuel välja antud sooloplaadil näitab ta oma virtuooslikkust erinevates stiili...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We’re relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Go to Subscription Plans

Read more