Subscribe Menu

Nädala portree: Suure südamega mees

Toomas Marley on mees, kellel on ütlemata suur süda. Selline mõte käib mul peast läbi, kui oleme vestluse lõpetanud.

Toomas kuulub akadeemiliselt Korp! Vironia liikmete hulka.

Teadsin juba, et ta on eestlaste kogukonnas kõike ettevõetut kohusetunde ja pühendumusega teinud, kuid Ukrainas toimuvaga seoses ei tekkinud tal hetkekski kahtlust, et oma maja uksed sealt saabuvatele põgenikele avada. ,,Minu ema ja isa olid kunagi põgenikud. Loodan, et neid võtsid vastu ka sõbralikud inimesed. See on justkui paying it forward. Loomulikult tahan ma aidata!“

Toomase vanemad olid ühed paljudest, kes 1944. aasta septembris Eestist üle mere Rootsi läksid, teadmisega, et jõuludeks saadakse koju tagasi, sest ega liitlased seda nii ei jäta. Isa Roman oli olnud Lihulas politseinik ja ema Leida Varglas kooliõpetaja. Rootsis pandi leivad ühte kappi ning seal sündis poeg Jaanus. 1951. aastal saabus noor pere koos mitme teise sugulasega Halifaxi. Mõned aastad sai veedetud Quebecis, kus isa töötas joonestajana ajaloolises Davie laevatehases, mis on pea kaks sajandit järjest Kanadas tegutsenud. Toomas sündis ja elas oma esimesed eluaastad Quebecis.

Päris oma koduks sai aga väike kahekordne maja Põhja-Torontos, kus paljude tei...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We're relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Try the first 8 weeks for $1.

Go to Subscription Plans

Read more