Subscribe Menu

Nädala portree – Inger Lilles-Nestor hoiab Kihnu traditsioone au sees

Kihnu saar on paljude eestlaste jaoks üks väga eksootiline paik. On neid, kes seal käinud ja neid, kes mitte; ent oma ettekujutus saarest on vist pea kõigil. Eeskätt seondub see Pärnu lahes asuv väikesaar triibuliste rahvariideseelikutega (kört), mida paljud naised tänapäevani igapäevaelus kannavad, ja ka külgkorviga mootorratastega. Muidugi teavad kõik ka Kihnu Virvet, kes on tuntuks saanud läbi oma laululoomingu. Kihnu saarega on seotud aga palju muudki põnevat ja eristuvat, sest vaatamata sellele, et Kihnu on vaid 12 km kaugusel maismaast ja sugugi mitte kaugel Pärnu linnast, on saarel oma ainulaadne kultuur ja kombestik, mida veel tänapäevalgi elus püütakse hoida.

Inger Lilles


 

Torontos oli aprilli lõpus võimalus oma teadmisi Kihnu saare kohta täiendada ja kihnlastega kohtuda. 28. aprillil Tartu College’is toimunud tuluõhtu oli Kihnu-teemaline, samuti toimus järgnevail päevil Kihnu-teemalisi filmiõhtuid ning kohtumisi.

 

Mai algul külastas Eesti Elu toimetust VEMU tuluõhtu toitlustust korraldanud ja juhtinud Inger Lilles-Nestor, kes suurima rõõmuga rääkis nii enda töödest-tegemistest kui ka Kihnu elust laiemalt. (Pikemalt Eesti Elu 31.05.2019 paberlehes)

 

 

Kaire Tensuda, Toronto

Read more