Subscribe Menu

Nimepoolest mardipäev, sisuliselt Halloween


Laupäeval oli Eesti maja sigimist-sagimist täis - ringi jooksid mardikad-lepatriinud, printsessid, kosmonaudid ning sekka ka mõni draakon ja siilike. Lasteaias tähistati varajast mardipäeva. Kava oli lastel tihe, erinevaid tegevusi jätkus viide teemaruumi.
TES Lasteaia mudilasteklass (koos vanematega) Lasteaia Halloweeni pidustusel. Foto: Martin Kiik

Laupäeval oli Eesti maja sigimist-sagimist täis – ringi jooksid mardikad-lepatriinud, printsessid, kosmonaudid ning sekka ka mõni draakon ja siilike. Lasteaias tähistati varajast mardipäeva. Kava oli lastel tihe, erinevaid tegevusi jätkus viide teemaruumi.

Suures saalis oli palju kilkeid ja lõbu – üles oli seatud lossikujuline batuut ning kõik ju teavad, et hüpata võivad lapsed ajataju kaotades. Keskmine saal oli muudetud mängude toaks ning lastel tuli läbida mitmekesine tegevuste rada. Kõige temaatilisem oli kummituste tuba, mida oli kujundatud tõelise pühendumusega – tuba oli hall ja hämar, siin-seal vaatasid vastu pealuud ning nahkhiired, taustal kostusid kõmisevad hauatagused hääled. Tuul puhus efektselt lahtise akna vahelt ning pani kardinad lendlema – kõik see tekitas parajalt kõhedust, see oli ehe Halloweeni meeleolu. Kellele hämar ruum liialt jube tundus, sai minna kõrval asuvasse raamatukokku aega veetma. Esimeses loovtegevuse klassis kaunistasid lapsed šokolaadimuffineid, nii palju kui süda lustis, ja said neid siis kohapeal süüa või karbiga koju kaasa võtta. Väga tore oli ka teine loovtegevuse tuba, kus lapsed said kõrvitsate sisemust seemnetest tühjendada ja teha ettevalmistusi Halloweeni laterna meisterdamiseks.

Viimaks koguneti keskmisesse saali ja lauldi Liina Purje juhendamisel päris mitmeid lõbusaid ühislaule.

HT

Read more