Subscribe Menu

Noorte nurk: Must-valge kevad

Kevade- ja liha/võtte/pühade mõtted ja soovid on tavaliselt kirjud: hele/rohelised ja tibu/kollased. Hele/roosa lõhnav paradiis... Aga enne, kui need värvid jõuavad võimust võtta (suureneda), käib looduses kibe musta ja valge vaheline võitlus. See sobib must-valgesse lehe/trükki nagu valatud. 

Kevade- ja liha/võtte/pühade mõtted ja soovid on tavaliselt kirjud: hele/rohelised ja tibu/kollased. Hele/roosa lõhnav paradiis… Aga enne, kui need värvid jõuavad võimust võtta (suureneda), käib looduses kibe musta ja valge vaheline võitlus. See sobib must-valgesse lehe/trükki nagu valatud. 

Must muld, tumedad vee/silmad (ojad, tiigid (ponds), järved) ja puu/tüved (trunks) ning juured tõmbavad päikese/soojust endasse ja Lumi/valgeke (Snow White) muud/kui kahaneb (väheneb) – nii öelda. Või siis Lume/eide klopitud (beaten) patjade sisu – lumi/valged suled kaovad maa/pinda.

Mustad koerad veerevad nagu pipra/terad valgel lumel. Sarnanevad (are similar to) šokolaadi/tükikestele stracciatella vanilli/jäätises. Vahel on lume/jäänused nagu välja/rullitud valge vaip, mis näitab teed kevadesse. Mustad varesed (crows), seljas hallid vestid, hüppasid hilja/aegu (recently) veel valgel mere/jääl, mis juba tükkideks murdumas. Paljud otsivad rannast mustade meri/heina/vallide (banks of seagrass) seest oksakesi, millest oma pesa ehitada. Üks tuli väga lähedale meie vanale Pätu-poisile. Silmas (vaatas) tema saba-harja ja unistas oma pesa vooderdamisest (to line) pehmete karvadega. Oleks tahtnud nokaga haarata (to grab) ja sikutada.

Pange teiegi lindudele välja pehmet pesa/vooderdus/materjali. Selleks sobivad loomade karvad (näiteks kassi- või koera/karvad harja või kammi seest), VILT (lint) pesu/kuivatist (dryer) või ka pehme lõng (wool). Linnud on selle eest väga tänulikud!

* NB – Ühel fotol kappab väle (kiire) kutsu Bonna kevade poole, mille lõhna ta Tallinna Meri/metsas tunneb. Hobused kappavad, sest neil on kabjad (hoofs), mis teevad ,,kappadi-kappadi-kappadi“ häält. Selle liikumise teine nimi on galopp. 

Read more