Subscribe Menu

Arhiivist: 2020 jõulujutud

Vanasti, kui ma olin väiksem, iga aasta minu pere mu isa poolelt, lõikasime enda puud ühest kohast. Minu nõbud, vanaema, vanaisa, tädid, onu, ema, isa ja õde käisime vanavanemate majas ja koos leidsime oma puud. Seal, kus lõikasime, olid traktorid, mis viisid sind kuhu sa tahtsid, said ka sööki ja kuuma kakaod.

Pärast seda mu isa on toonud kuuse oma maja juurest, Muskokas, mõnikord ka oleme ostnud poest. Me toome tavaliselt vara detsembris, mõni kord vähe hiljem.

Kui me kaunistame, alati paneme tuled peale esimesena ja siis paneme piltidega ehted ja mõned teised ilusad või need, millel on oma mälestused.

Mõned ehted, mida me kasutame, on piltidega, mis mu ema ema on meile kinkinud jõulu ajal. Me tavaliselt saame uued peaaegu igal aastal. Oleme ka teinud oma ehted.

Siis meil on kaks balletitantsijat, keda me paneme. Nad on seal, sest üks aasta, kui me vaatasime Pähklipureja (Nutcracker) balletti, mu ema kinkis meile need ehted ja see oli, kuidas me saime teada, et läheme balletti vaatama.

Imbi

Meie pere jõulupuu

Meie pere alati paneb palju jõuluehteid välja.

Neli nädalat enne jõule võtame oma jõuluehted välja. Elutuppa paneme jõulutulesid. Me ka paneme kaks väikest kunstkuuske elutuppa ja ka ühe minu ning ühe venna magamistuppa ja siis kaunistame need ära.

Tagaaias ka kaunistame oma kaks väikest kuuske ära. Paneme ka jõulutulesid õue oma maja peale.

Siis nädal või kaks hiljem lähme jõulupuu farmi oma jõulukuuske leidma. Kui leiame õige üles, siis saeme maha ja toome koju. Paneme siis elutuppa üles ja paneme tuled peale. Siis paneme tähe puu tippu ja kaunistame jõuluehetega ära.

See on kuidas mu pere tähistab jõule.

Jõulud

Liisa

Minu pere jõulupuu

Mõnel aastal, me käime metsas puud lõikamas. Sellel aastal aga me käisime poes (Sheridan Nurseries).

Me ostsime pika, suure rohelise kuusepuu. Tõime pühapäeval kuuse tuppa. Ehtisin puud oma isaga. Alul panime tuled, siis ehted.

Mõned ehted on kingitud vanaema poolt. Mul on ingel, rong ja karumõmm.

Riputasime ka jõulusokki (Christmas stockings).

Sophie

Minu pere jõulupuu

Meie peres on olnud sama plastikpuu nii mitu aastat, ma arvan, et meil on olnud see puu enne, kui me kolisime siia. See on üks väga tavaline kuusepuu, aga see on näinud parimad päevad. Igal aastal me tavaliselt paneme seda püsti esimesel advendil, aga sel aastal meil pole seda veel püsti pandud. Ma armastan, kui me saame meie ehteid panna üles, sellepärast peaaegu kõik on ühe mälestusega seotud. Nagu meil on mitu ehet, mis on tehtud nagu beebi esimesed jõulud või kodutehtud ehteid, mis meie pere on teinud meile. Mu lemmik ehe on minu esimeste jõulude oma, see on just nii armas

Laura

Isabelle pere jõulupuu

Meil on kodus elutoas 9-jala kõrgune kunstkuusepuu, mille ema toob hoiuruumist tuppa novembri lõpus, et esimeseks advendiks kõik korras ja valmis oleks.

Aitan ema kuuse kaunistamisega, ta küll teeb enamuse töö ära.

Meie kuusel on mõned sentimentaalsed kuuseehted, ajast kui olime väikesed ja tegime oma esimesed ehted ‘Eesti Maja’ lasteaias. On ka Swarovski kristallist lumehelbed – aastast 2005-2019. Mu vanemad alustasid selle traditsiooniga ajast, kui ma sündisin. Igal aastal jõuludeks saan uue Swarovski kristallist lumehelbe. Ema sõnul on see minu kaasavara.

Kuuse tipus on 30-ne aastane ingel – see on ostetud siis, kui ema Kanadasse elama tuli.

Ajast, kui olime väikesed, on ema minu ja venna tubadesse pannud väiksed kunst-kuusepuud. Õues, maja ees trepikojas ja maja taga rõdul on meil päris kuusepuud.

Need kuused toome igal aastal emaga Home Depo’st, paraja suurusega, kuus jalga pikad, et meie väiksesse autosse transportimisel ära mahuvad.

Peale kuusepuude on meil nii toas kui ka õues jõululambid ja pärjad ning päkapikud, inglid ja pähklipurejad.

Isabelle

Minu pere jõulupuu

Jõulud ma veedan oma perega. See on mu kõige lemmikum püha! Ja me teeme palju toredaid asju.

Igal aastal me toome jõulupuu, mis paneme elutuppa. Me kaunistame puud ehetega ja jõulutuledega. Puu tuleb poest. Tavaliselt toome puu detsembri algusel paar nädalat enne jõulu.

Mõned ehted on kodutehtud, mis tegime, kui ma olin noor, aga mõned on poest ostetud või kingitus kellegi käest.

Tavaliselt kaunistame puud õhtupoole, kui kõik on koolist ja töölt kodus. Kui kaunistame puud, kuulame jõululaule. Võtab paar tundi, et ehted ja tuled puu peale panna. Jõulupuutuled on erksad ja valgustavad toa.

Jõulud ei ole jõulud ilma puuta.

Eliise

Read more