Subscribe Menu

Northern Birch Community Roots stipendiaadid

Palju õnne Northern Birch Community Roots 2022. aasta stipendiumi saajatele! 

Stipendium määrati seekord üheteistkümnele üliõpilasele, kes kõik tegutsevad aktiivselt oma kohalikes kogukondades.

Northern Birch Credit Union on rõõmus võimaluse üle pakkuda igal aastal stipendiumi meie kogukonna üliõpilastele. Stipendium premeerib neid, kes on oma kogukonna aktiivsed liikmed. See innustab noori hoidma sidet oma juurtega ja liituma nende jaoks oluliste organisatsioonide tegevusega.

Soovitame tudengitel jälgida kodulehte 2023. aasta sügisel stipendiumiavalduste vastuvõtmise kohta. 

Kui sa ei ole veel Northern Birch Credit Unioni liige, siis tule avasta juba täna, miks on Northern Birch üliõpilaste jaoks panganduse osas parim valik!

www.northernbirchcu.com/community/scholarships 

Aleksander Pede

Fanshaw College'i kolmanda aasta üliõpilane Aleks on lõpetanud puusepa- ja renoveerimisprogrammi ning õpib nüüd hoonete renoveerimistehnoloogiat. Ta on kogu oma elu olnud seotud eesti kogukonnaga, alates Eesti koolis käimisest kuni suvede veetmiseni Jõekääru ja Kotkajärve suvelaagrites. 

Dārija Gulēns-Taube

Dārija on Yorki Ülikooli kolmanda aasta üliõpilane, kes õpib psühholoogiat ja riigiteadust. Dārija on aktiivne lätlaste kogukonnas, jagades oma reede õhtuid Läti kooris laulmisega ja õpetades rahvakultuuri zoomi kaudu Läti keskkooli õpilastele Torontos ja New Jerseys. Ta on ka Kanada Läti Rahvusliku Noorteühingu asepresident. Selle tegevuses on ta osalenud alates 16. eluaastast. 

Darius Baginskis

Darius õpib neljandat aastat Toronto Ülikoolis ülemaailmset tervishoidu ja tervishoiuõpetust. Darius on pärit Ameerika Ühendriikidest, kuid temast on kiiresti saanud aktiivne osa kohalikust läti kogukonnast. Ta on töötanud Toronto lätlaste laupäevases koolis, tantsib rahvatantsurühmas Daugaviņa ja on Läti Rahvusliku Noorteühingu liige Kanadas. 

Emils Beloglazovs

Emils õpib neljandat aastat Queen's University informaatikat. Ta on kogu oma elu olnud seotud lätlaste kogukonnaga, osaledes läti skautides, läti koolis, läti suvelaagrites ja nüüd Fraternitas Lataviensis. 

Erik Kalniņš

Erik õpib neljandat aastat Laurentiuse Ülikoolis spordihaldust. Ta on olnud aktiivne liige kohalikus läti kogukonnas, osaledes Sidrabenes Nometne suvelaagris juhendaja, köögipersonali ja CIT-koordinaatorina. Ta on endiselt Sid Nometne komitee liige. 

Kariina Järve

Kariina õpib praegu neljandat aastat Nipissingi Ülikooli paralleelõppekavas, mis keskendub  laste- ja perekonnaõpetusele. Kariina on kogu oma elu jooksul olnud tihedalt seotud eesti kogukonnaga. Ta on olnud gaid, tantsinud ja õpetanud rahvatantsu, osalenud ja õpetanud Eesti koolides ning olnud Jõekääru suvelaagri juhendaja. Ta on töötanud ka eestlaste vanadekodus Ehatare. 

Laura Nipernado

Laura on Carletoni ülikooli esimese aasta üliõpilane, kes õpib kriminoloogiat ja kriminaalõigust. Ta on kogu oma elu osalenud eesti kogukonna tegevuses, olnud gaidide ja hellakeste rühmas ning olles nüüd hellakeste grupi juht.

Maija Linde

Maija õpib esimest aastat Humber College'is parameedikuks. Ta on olnud aktiivne Toronto läti kogukonnas, osaledes lapsepõlvest saadik Läti koolis, erinevates läti suvelaagrites ja on teinud rahvatantsu. 

Marja-Leena Kiik

Marja-Leena õpib teist aastat Toronto Ülikoolis õppides bioloogiat ja immunoloogiat. Ta on olnud osa eesti kogukonnast nii kaua, kui ta mäletab; ta on töötanud Toronto Eesti Lasteaias muusikaõpetajana, samuti noorte eestlaste suvelaagris Seedrioru vetelpäästja ja laagrijuhina. 

Sten Puust

Sten õpib esimest aastat McMasteri Ülikoolis autotehnikat. Sten on seotud eesti kogukonnaga Eesti skautide ja erinevate eestlaste suvelaagrite kaudu. Ta lõpetas Toronto Eesti Kooli, kus esines kõigi lõpetajate nimel, töötas Hamiltoni Eesti Koolis ja on Hamiltonis eesti koori liige. 

Tory Hutchings

Tory õpib kolmandat aastat Toronto Metropolitan Ülikoolis kujutava kunsti erialal, keskendudes fotograafiaõpingutele. Tory on kogu oma elu osalenud Toronto eesti kogukonnas, osaledes eesti koolides, Kungla rahvatantsugrupis, Ritmika võimlemises, gaidides, suvelaagrites, Ööbiku kooris ja on laulnud ka Eestis laulupeol. Ta on organisatsiooni Noored Eestlased Torontos kaasasutaja. 

Read more