Subscribe Menu

Ontario munitsipaalvalimised 2022: John Tory jätkab Toronto linnapeana

ONTARIO. Esmaspäeval, 24. oktoobril toimusid Ontarios munitsipaalvalimised, mis tõid provintsi kohalikku poliitikasse nii uusi tegijaid kui pikaajalise kogemusega poliitikuid. Toronto linnapeaks valiti kolmandat korda järjest John Tory, kes suurelt edastas oma peamist konkurenti Gil Penalosat.

Toronto linnapeaks valiti kolmandaks ametiajaks John Tory. Foto: Peeter Põldre
Toronto linnapeaks valiti kolmandaks ametiajaks John Tory. Foto: Peeter Põldre

Tory sõnul on talle antud kolmandaks termiks tugev mandaat, kinnitades, et ta pole Toronto tuleviku suhtes olnud kunagi rohkem optimistlikum kui nüüd; ta märkis, et ees on küll rasked väljakutsed majanduslikult, kuid lubas nende lahendamiseks töötada koos linnanõukogu ja teiste valitsustasanditega.

Toronto linnanõukogu koosneb 25-st linnanõunikust, kellest märkimisväärne arv uusi tulijaid.

Oma kohtadele valiti kolmandat korda tagasi Mississauga linnapea Bonnie Crombie ja Bramptoni linnapeaks teistkordselt Patrick Brown.

Vaughani linnapeaks valiti väikese häälteenamusega endine Ontario Liberaalide Partei juht Steven Del Duca; Hamiltoni linnapeaks endine Ontario Uusdemokraatide Partei (NDP) liider Andrea Horwath, samuti edastades napilt oma konkurenti.

Barrie linnapeana saavutas võidu Alex Nuttall, endine piirkonna MP ja linnanõunik. Ottawa uueks linnapeaks valiti Mark Sutcliffe, kes on poliitikas uustulnuk.

Read more