Subscribe Menu

Pariisi painab prügivedajate streik

Pariisis kestab juba nädal aega prügivedajate streik Macroni pensionireformi vastu, mis on kaasa toonud prügikonteinerite üleajamise ja tänavate kattumise igat sorti prügiga.

Foto: kuvatõmmis

Prantsuse riigitelekanali uudistes näidati mitmeid Pariisi piirkondi, mis on sõna otseses mõttes prügi alla mattunud. BFM Ile-de France’i ajakirjanik Clémence Renard tegi reportaaži Pariisi südamest, teisest linnaosast (2. arrondissement, vt fotot) ja küsitles sealseid elanikke ja möödujaid. Hais olevat kohutav ja mõned elanikud kannavad maske, lootes nii vähem ebameeldivat haisu sisse hingata. Hull on olukord Pariisi sümboli, Eiffeli torni ümbruskonnas, kus prügikottide vahel sagivad ringi rotid. Mõned elanikud ei pääse oma kodu ukseni (nt Emmanuel, vt fotot) ja jalakäijad ei saa prügi kuhjumise tõttu liikuda kõnniteedel.

Jalgratturid ning elektritõukerataste kasutajad ei saa kasutada prügikottide tõttu jalgrattateid ja on ette tulnud õnnetusjuhtumeid. Restoranide ja toiduainete poodide omanikud on eriti hädas, sest nende prügikogused on suured ja ladustada ei ole prügi enam kuskil. See on omakorda kaasa toonud näiteks mereandide restoranide klientide arvu languse viimastel päevadel, sest keegi ei soovi sellistes ebameeldivates sanitaarsetes tingimustes einestada. Kuna Pariisi restoranides saab karahviniga kraanivett tellida tasuta, siis ollakse mures ka joogivee kõlbulikkuse pärast, kuna viimastel päevadel on tulnud keskmisest rohkem sademeid ja kardetakse reostuse sattumist tänavatelt põhjavette. Samuti on elanikud mures, et rotid võivad levitada ohtlikke nakkushaigusi.

Foto: kuvatõmmis
Foto: kuvatõmmis

Pariisi aselinnapea, kes vastutab rahva tervise ja sanitaarolukorra eest, vastas küsimusele, kas sellised sanitaartingimused ei sea ohtu elanike tervist, „et rotid ei kujutavat iseenesest ohtu inimesele“, aga prügi tuleks muidugi kiiremas korras ära vedada. Elanikud on seisukohal, et selline olukord ei saa jätkuda ja kõik vahendid pensionireformi läbiviimise tõkestamiseks siiski õigustatud ei ole.

Jätkuvalt on häiritud ka rongi- ja metrooliiklus, kuid seda vähemal määral kui tavaliselt streigi ajal. Bussi- ja trammiliiklus on normaalse graafikuga.

Suurematele meeleavaldustele pensionireformi vastu kutsub Ametiühingute Keskliit (CDGT) taas 18. märtsil.

Foto: kuvatõmmis
Foto: kuvatõmmis

Read more