Subscribe Menu

Peaminister Kallas tänas välismissioonidel osalenud Eesti kaitseväelasi

Foto: Jürgen Randma, Stenbocki maja
Foto: Jürgen Randma, Stenbocki maja

Peaminister Kaja Kallas tänas Stenbocki majas teisipäeval toimunud vastuvõtul välismis- sioonidel osalenud Eesti kait- seväelasi.

Peaminister Kaja Kallase sõnul hindab Eesti välismis­ sioonidel teenivate sõdurite tööd väga kõrgelt. Samuti toonitas ta, et välismissioonid on oluline investeering liitlassuhete tu­ gevdamisse ning sellesse, et Eesti oleks rahvusvahelisse julgeolekusse panustaja.

Samuti märkis peaminister, et me ei unusta kunagi neid 12 Eesti kaitseväelast, kes on maksnud välismissioonidel osa­ ledes kõige kõrgemat hinda ega ka neid, kes on välisoperat­ sioonidel teenides saanud viga. Peaminister lisas, et julgustab kõiki vajadusel kasutama riigi poolt pakutavaid abiteenuseid, milleks on psühholoogiline abi, eriarstid või taastusravi. Murede teadvustamine on tugevuse märk.

Vastuvõtule tulnud sõduritest on suurim hulk teeninud Malis Barkhane, Minusma ja EUTM Mali missioonidel ning Afga­nistanis. Samuti on kutsutute seas Iraagis, Iisraelis, Itaalias, Kuveidis, Liibanonis ja Mo­ sambiigis teeninud missiooni­ sõdurid.

Read more