Subscribe Menu

Pingeid sügisesel koolimaastikul

Miljonite Ontario elanike pilgud on viimastel nädalatel olnud taas ärevalt kooliteemadel – paljusid haridustöötajaid esindava ametiühingu ja provintsivalitsuse vahel on olnud käimas läbirääkimised, kus pole jõutud pooli rahuldava lahenduseni, need vahepeal katkesid ja tekkinud ebakõlad viisid streigini novembrikuu esimesel reedel (4. nov.) ja järgneva nädala esmaspäeval. 

Canadian Union of Public Employees (CUPE), mis esindab provintsis 55.000 haridustöötajat (administratiiv- ja raamatukogutöötajad, järelvaatajad jmt. tugitöötajad, ilma kelleta ei saa koolid tegutseda) ja Ontario provintsivalitsuse läbirääkimiste põhiküsimuseks on liikmete palgateemad. 

Neljapäeval kaks nädalat tagasi võttis provints vastu seaduse Keeping Students in Class Act, mis teeb haridustöötajate streigi mittelegaalseks. CUPE teatas üleprovintsilisele protestile minekust, mis toimuski eelpool nimetatud päevadel. Esmaspäeva hommikul teatas Ontario peaminister Doug Ford, et tühistab selle akti, kui CUPE lõpetab streigi. See saigi teoks. Samal päeval toimunud ametiühingujuhtide pressikonverentsil teatati streigi lõpetamisest ja valmidusest naasta läbirääkimiste ...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We're relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Go to Subscription Plans

Read more