Subscribe Menu

Raudhabemed ja vanaskaudid Kotkajärvel talilaagris

Märtsikuu esimesel nädalavahetusel toimus vanade skautide ja Raudhabemete talilaager Kotkajärvel. Kohal oli 16 meest, nii nooremaid kui vanemaid. Nädalavahetus metsas oli mõeldud selleks, et pakkuda laagri töömeeskonnale vahelduseks võimalust nautida talveilma metsas ilma talgutöö kohustusteta.

Saanidega mehed hoolitsesid, et kõikide pakid ja toidumoon said Eesti Tee algusest sisse veetud laagrisse. Kui torm möllas Lõuna-Ontarios reede õhtul, siis olid muist meestest Kotkajärvel juba kohal, tared soojad ja saun käimas.

Kui lõunapool tuli sel õhtul kuni 30 cm värsket lund, siis Muskoka sai kergelt mööda sellega, et ainult 10 cm oli tulnud juurde üle öö. Maad kattis aga ikka kuni 60 cm lund igal pool, nii et talv on olnud normaalsem põhjas kui lõuna pool, Ontarios on olnud üldiselt kerge talv. Laupäeva hilis-hommikuks oli päike juba väljas ja kraadiklaas näitas 3 - 4 plusskraadi sooja pärast lõunat. Ilmad laupäeval ja pühapäeval olid tõesti mõnusad suusatamiseks ja muuks tegevuseks või muidu mõnulemiseks. Tegevust oli valida meestel kas suusatada, lumekingadega matkata, märklauda täpsust lasta, tulevate talgutööde ja järgmise suve suurlaagri etteva...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We're relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Try the first 8 weeks for $1.

Go to Subscription Plans

Read more