Subscribe Menu

Rein Taagepera 90

Pühpäeval, 5. veebruaril kl 3 pl esineb Rein Taagepera Tartu College’is, rääkides teemal „Kui ajalugu liikuma hakkas – mälestused 1987-1991“. Ühtlasi tähistatakse tema 90.a. juubelit ja tunnustatakse elutööd.

Rahvarinde üritus Südamelaul Lauluväljaku laval. Rein Taagepera kõneleb rahvaga, 1992. (Foto: Erik Prozes)
Rahvarinde üritus Südamelaul Lauluväljaku laval. Rein Taagepera kõneleb rahvaga, 1992. (Foto: Erik Prozes)

Tuntud eesti politoloogil ja endisel poliitikul Rein Taageperal täitub käesoleva aasta veebruari lõpul 90 eluaastat. Alljärgnevalt Eesti Elu vestlus juubilariga.

Oled kogunud tunnustust teadlasena, mitme sisutiheda raamatu autorina ja eesti rahvuslasena.

Mida pead oma senise eluea suurima(te)ks saavutus(t)eks, mis on sulle endale enim rahuldust pakkunud, olgu siis teaduslikul, rahvuslikul või üldinimlikul tasandil?

Teaduslikul: esiteks „kohakorrutise“ mudel, mis ennustab erakondade arvu ja suurust olenevalt kohtade arvust esinduskogus ja valimisringkonnas. Teiseks: inimeste arvu kasvu mudel piiratud kandevõimega planeedil. Rahvuslikul: kirjatööd ja raadiosaated laulva revolutsiooni ajal ja raamat „Estonia: Return to Independence“. Üldinimlikul: raamat „Võimestuskasvatus: kuidas lastest rõõmu tunda“ (2018).

Küsin sama hingetõmbega, mille ebaõnnestumisest või tegemata jäämisest on kõige rohkem kahju? Kas on midagi, mill...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We're relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Try the first 8 weeks for $1.

Go to Subscription Plans

Read more