Subscribe Menu

Rootsi jõululaat tõi pühadeootuse lähemale

Toronto eestlaste omavahelisse kõnelusse tuleb novembrikuu alguses ikka küsimusi – kas tead, kas… kas tead, millal? Need küsimused on seotud sõnapaariga Rootsi jõululaat. Paaril viimasel aastal oli reeglina vastuseks nukker pearaputus, aga tänavu siiski rõõmus noogutus – jah! Nüüd küll juba vähemalt teist korda uues kohas. Tegijatele ja külastajatele armsaks saanud Harbourfronti saalidest märksa väiksematesse, aga õdusatesse Daniels Spectrumi ruumidesse Regent Parki piirkonnas.

Muus osas aga kordus tuttav muster. Tihedamalt üritust külastajad tundsid muidugi ka, vähemalt nägupidi, paljusid tegijaid-korraldajaid-esinejaid. Oli armas äratundmisrõõm. Ning rõõm kohtumisest kaasmaalastega, kellest mõnega kohtutaksegi, ilma et varem kokku lepitud, just sellelsamal Rootsi jõululaadal.

Tegelikult on selle suure ettevõtmise taga organisatsioon nimega Swedish Women's Educational Association Inc (SWEA), mis koondab erinevates riikides rootsi päritoluga naisi, kelle üks sihte on propageerida ja edutada rootsi keelt ning rootsi keele õppimist ja kõnelemist, toetades rootsi noorte haridusprogramme. Toronto osakond asutati 1982.a ja oli esimene väljapool US...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We're relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Try the first 8 weeks for $1.

Go to Subscription Plans

Read more