Subscribe Menu

Seedrioru lastelaager algas

Ilusal päiksepaistelisel suvepühapäeval, 8. juulil oli Lõuna-Ontario Eesti Suvekodu „Seedrioru" Elora seedrimetsade vahel tähtis päev. On ju suvi täies hoos ja nii alustaski oma tegevust Seedioru laste suvekodu. Kohal olid nii lapsed, nende vanemad kui kasvatajad.

Lapsed olid oma elamiskohad laagri taredesse juba aegsasti kinni pannud. Varsti oligi kuulda trummipõrinat ja laste marssimist – tuldi laagriplatsile sini-must-valget lippu heiskama. Sel ajal lauldi laulu „Eesti Lipp" esimest salmi.
Eesti lipu heiskamine Seedrioru laagriplatsil. Foto: Martin Kiik

Ilusal päiksepaistelisel suvepühapäeval, 8. juulil oli Lõuna-Ontario Eesti Suvekodu „Seedrioru” Elora seedrimetsade vahel tähtis päev. On ju suvi täies hoos ja nii alustaski oma tegevust Seedioru laste suvekodu. Kohal olid nii lapsed, nende vanemad kui kasvatajad.

Lapsed olid oma elamiskohad laagri taredesse juba aegsasti kinni pannud. Varsti oligi kuulda trummipõrinat ja laste marssimist – tuldi laagriplatsile sini-must-valget lippu heiskama. Sel ajal lauldi laulu „Eesti Lipp” esimest salmi.

Järgnes Toomas Aasa sõnavõtt, kes tutvustas selle aasta laagri kasvatajaid: Laine Nõmmik-Flynn (laagri juhataja esimesel nädalal), Helmi Hess (väikesed tüdrukud), Eha Vahtras (keskmised tüdrukud), Lille Kurvits (suured tüdrukud), Juhan Käärid (väikesed poisid), Stefan Laanemaa-Paskov (keskmised poisid), Colin Sõber-Williams (suured poisid), Riho Vahtras (abikasvataja); Kersti Hansen ja Sven Wichman (vetelpäästjad). Köögitöölised on Jüri Kimsto, Katrina Nõmmik, Kiira Käärid ja Erik Must. Seejärel astusid lapsed Seedrioru ausamba juurde, kuhu asetati lilli. Pärast esimest laagri lõunasööki algas kohe vilgas laagritegevus.

Seedioru lastelaager tegutseb neli nädalat, selle lõpetamine toimub 4. augustil. Pühapäeviti, alates kella 11st hommikul, saavad vanemad külastada oma lapsi ja ka registreerida laagrisse soovijad eelolevateks nädalateks.
Seedrioru laagri esimese nädala juhataja, Laine Nõmmik-Flynn. Foto: Martin KiikSeedrioru tänavuse laagri esimene lõunasöök Seedrioru saalis. Foto: Martin KiikLapsed asetasid laagri avatseremoonia ajal lilli Seedrioru ausamba jalamile. Vas.: Johanna Kiik, Marja-Leena Kiik ja Edda Jürima. Foto: Martin Kiik

 

Olgu veel lisatud, et on tulemas ka 4-6aastaste mudilaste laager, see toimub 15.–21. juulini. Täpsemat informatsiooni saab Seedrioru veebilehelt, www.seedrioru.com.

Soovime edu ja energiat laagri lastele ja ka kasvatajatele!

Martin Kiik

Read more