Subscribe Menu

Seedrioru talgud

Eelmisel nädalal kogunesid talgulised kogenud töödejuhataja Eero Teene ja tema abilise Toomas Aasa juhatuse all laagrit talveks sulgema. See on nukker aeg, aga Seedriorul on kombeks magada talveund nagu karu. Kevadel ta ärkab taas ja on valmis Laulupeoks, Suviharjaks ja Suvekoduks.

Talgulised vallutasid meie 64 aakrise maa nagu üks suur sipelgatearmee.
Seedrioru söögisaalis ühiselt talgupäeva lõpetamas.

Eelmisel nädalal kogunesid talgulised kogenud töödejuhataja Eero Teene ja tema abilise Toomas Aasa juhatuse all laagrit talveks sulgema. See on nukker aeg, aga Seedriorul on kombeks magada talveund nagu karu. Kevadel ta ärkab taas ja on valmis Laulupeoks, Suviharjaks ja Suvekoduks.

Talgulised vallutasid meie 64 aakrise maa nagu üks suur sipelgatearmee.

Mootorsaagide surinat oli kuulda kogu päeva, suristajateks Ants ja Harry Rannala juhitud saagijatesalk, millesse kuulusid Trevor Crossman ning Andy ja Michelle Jones. Allan Luiker koos poeg Maxiga tegid selgamurdvat tööd, tassides piknikulaudu talvehoiule. Vesi tuli taredest lasta välja ja meie peamehhaanik Peeter Käärid õpetas töö käigus ka Markus Doughty’le, mismoodi seda tööd edaspidi teha.

Et meie laagri suur maa-ala vajas siledaks ajamist, tegeles sellega traktoribrigaad – Linda Paluveer ja Angie Crossman. Linda on üle võtnud töö, mida tema isa tegi pool sajandit tagasi. Erik Tiisler ja pere liikmed Tommy, Rein ja abikaasa Martha korjasid võsast kokku aukartustäratava oksahunniku, mis vääriks suurt jaanituld. Seedrioru auliige Mihkel Salusoo tõi välja masina ja aitas tasandada parandamist vajavaid teid. Paul Eichenbaum asus kuivaks laskma ujumistiiki, abilisteks Elin Sõber-Williams, Helmi Hess ja Miguel del Castillo. Niiviisi saab see tiik kevadel puhastatud ja uuesti veega täidetud.

Mõned tööd on ebameeldivamad kui teised. Merike Koger aitas puhastada maju ja vannitube. Helga del Castillo ja Kristy Doughy olid talle abiks. Linda Montgomery ja tema väikesed poisid Mikk ja Jaan võtsid innuga osa.
Linda pani kummikindad kätte ja võttis käsile söögisaali põranda puhastamise.

Talgud poleks õiged talgud ilma saunata, mille küttis soojaks saunamees Erik Must.

Raske töörügamine ajab igaühele söögiisu peale ja köögis ametis olnud perenaised Evi Pertens, Helen Kuurema, Ene Billings ja Erica Sylvia valmistasid suurepärase söögi. Erica abikaasa Jon tegeles elektriprobleemide väljaselgitamisega.

Seedriorule oli tekkinud pudelikogu Suviharja aegadest. Aime Ellerbuschi ja Erica Sylvia pudelijooks teenis Seedriorule paar dollarit. Koristus traktorikuuris tõi päevavalgele aastate jooksul sinna kogunenud varandused.

Õhtuks oli tänuks talgulistele õhtusöök, mille olid korraldanud Ene Billings, Toomas Ellerbusch ja Vello Petraska.

Kuigi kohaletulnuid oli vähem kui loodetud, oli õhtu osalejatele igati lõbus ja nauditav. Perenaised Evi Pertens, Helen Kuurema, Mai Põvvat ja Inga Eichenbaum valmistasid hõrgutava söögi. Harri Rannala oli abiks raskete pottide tõstmisel ja Toomas Ellerbusch lõikas liha. Söögi juurde kuulub ikka meie rahvuslik roog hapukapsas, mille üle oleme uhked ja mille valmistamisel lausa omavahel võisteldakse! Seekordsed võitjad olid Evi Pertens ja Vello Petraska.

Eestlastele meeldib ikka laulda ja kinnituseks sellele, et oleme laulurahvas, oli õhtune ühislaul, kus eestlauljaks oli Olavi Kelle, keda saatis elektriklaveril Norman Reintamm. Laulmine ei lõppenud ametliku osa lõppedes, vaid jätkus ettevalmistamata kujul. Kitarriduelli pidasid maha Olavi Kelle ja Lembit Vohnja, kuulajaid vaimustas Olavi ja Taivi Vohnja duett.

Kahjuks ka kõik head asjad lõpevad kunagi ja kõigil tuli asuda koduteele, täis kõhu ja hea tujuga.

O.K.

Read more