Subscribe Menu

Serena Vilde – kuld ja hõbe maahokis

Toronto eestlanna Serena Vilde võitis koos oma Yorki ülikooli ,,Lions“ naiskonnaga Ontario Ülikoolide (OUA) arvestuses kuldmedali maahokis. 

Finaalkohtumises 29. oktoobril alistati koduväljakul Back Campus Field mänginud Toronto Ülikooli võistkond. Enne mängu ennustati võitu Torontole. Toronto saavutas esimese värava esimeses veerandis, teine veerand oli võrdne, Yorki Ülikooli tiim pressis kolmandas ja neljandas veerandis tulevalt ja viskas kaks väravat. Lõpptulemuseks jäigi 2-1 võit ning OUA kuldmedal ja meistritiitel maahokis kuulusid Yorki tiimile ja selles väravavahi positsioonil mängivale Serenale. Võit andis Yorkile õiguse edasi minna Kanada Usports mängudele, Victorias, BC’s. 

USports Kanada naiste maahoki lõppmängud toimusid Victorias 4.-5. novembril ja kui vaja oleks olnud, siis ka 6-ndal. Yorki Ülikool Ontario meistritena mängis Lääne-Kanada võitja Victoria Ülikooli vastu. Yorki tiim lendas kohale teisipäeval, paar päeva enne mänge, et trenni teha ja harjuda kohaliku mänguplatsiga. Victoria Ülikooli võistkonnas mängib mitu Kanada olümpia- või noorte olümpia mängijat. Nad olid juba kolmekordsed Kanada meistrid maahokis ja sellega ennustati nende võitu.

York kaotas finaalide esimese mängu 0:2. Teises kohtumises oli Yorki tiimil võimalusi, et edasi jõuda. Mängiti hästi, aga kaotati siiski tugevale vastasele 1:2. See andis kulla Victoria Ülikoolile ja Yorkile hõbedase USPORTS medali. (PV)

Read more