Subscribe Menu

Sinu kuningas tuleb

Esimene advendipüha märgib ristirahvale, et ettevalmistuste, ootuste aeg on alanud. Vana-Andrese kogudus osales kirikukalendri olulise päeva tähistamisel arvukalt, mis on ühtlaselt seotud aasta-aja sõnumiga, teadagi ainult positiivne. Lunastaja sünni üle rõõmustamine ei ole ju mitte ainult armukuulutus, aga ka põhjus lauluks, ühtluseks, teadmiseks, et lootus, selle tulek on alaline.

Vana-Andrese koguduse vastvalitud nõukogu õnnistati altari ees ametisse. Fotolt puuduvad nõukogu liikmed Uno Jaason, Piret Komi, Alar Petersoo ja Tõnu Petersoo. Foto: Paul Kiilaspea

Agricola kirikus märgiti esimest adventi päev varem, laupäeval, 26. novembril.  Koguduse hingekarjane Kalle Kadakas süütas esimese advendiküünla, nõukogu liige Ilmar Lepik omakorda Kristusele küünla. Nii algaski advent, vaikselt, kuni organist Juha Tikkase prelüüdini. Õp Kadakas kutsus altari ette vastvalitud koguduse nõukogu ja õnnistas ametisse neid kristlasi, kes vabatahtlikult on valmis kirikut ja kogudust teenima. Uue nõukogu liikmed on Roland Amolins, Epp Aruja, Uno Jaason, Enn Kiilaspea, Riina Klaas (esimees), Piret Komi, Heli Kopti, Ilmar Lepik, Tõnu Naelapea, Anne Orunuk, Alar Petersoo, Tõnu Petersoo, Leena Rosenberg, Jüri Silmberg, Silvi Verder ja Hans Westerblom.

Järgnes liturgia, algussalmid olid Jeremija 23: 3-8, sobivalt rõhutades, kuidas J...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We're relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Try the first 8 weeks for $1.

Go to Subscription Plans

Read more