Subscribe Menu

FOTOD – Skaut-gaidlaager on jälle hoos!


Pärast pikka ootamist (3 aastat!) said gaidid ja skaudid jälle oma metsakodu nautida. Kotkajärve metsa alla kogunes 96 laagrilist nädalaks ajaks.

Laagri nimi, “Edasi-Tagasi” võttis endale mitu tähendust selle nädala jooksul. Esialgu liikusid skaudid-gaidid edasi eluga pärast pandeemiat, tulles tagasi Kotkajärvele. Muidugi jalutati ka edasi-tagasi laagriplatsi ja köögi vahel, visati palli edasi-tagasi, ujuti sildade vahel edasi-tagasi, sauna leilitoa ja järve vahel liiguti edasi-tagasi. Laagril oli ka kahjuks ebaõnne, et noroviirus põhjustas ka toidu edasi-tagasi liikumist kehas. Aga kõige suurema tähendusega oli “Edasi-Tagasi” nimel see, et mida kaugemale laagripäevad edasi liikusid, seda rohkem lapsi soovisid järgmisel aastal laagrisse tagasi tulla.


Nädala alguses tutvusid noored laagri maa-alaga tutvumismatka ajal, õppides Kotkajärve ajaloost, saunakommetest, ausammastest Anton Õunapuu väljakul ning skautide, gaidide ja TESS-i (Toronto Eesti Skaudisõprade Selts) hoonetest Kotkajärvel. Järgmisel päeval pidid noored oma mälu kasutama, et Kotkajärve-teemalistele küsimustele vastata. Kas teie teate, näiteks, mis number on kirjutatud Rajatare välisseinale, millise laagri nimi on graveeritud kivile Anton Õunapuu väljakul või kes soetas Kotkajärve maa-ala skautidele-gaididele?

Meeldejäävaid hetki oli “Edasi-Tagasi” laagris hulganisti. Hundud ja hellakesed peavad kindlasti meeles 10-minutilist äikesetormi, mille vältel lõi välk elektriposti ja jättis Kotkajärve korraks ilma elektrita. Nädala alguse poole näitas Marcus Tamm laagrilistele, kuidas loodusega rohkem ühenduses olla. “Earthing” tähendab seda, et seisad paljajalu muru, kivi või sambla peal, kuulatad lindusid ning vahid tuules sahisevaid puulehtesid. Mida rohkem inimene loodusele läheneb, seda parem on tema vaimne tervis.

Laagri eelviimasel päeval andsid metsakirikus hellakeste lubaduse viis tublit hellakest: Agnes Remerowski, Connor Gaunt, Julia Sehr, Mia-Liina Hess, Olivia DiBiase. Tüdrukud lõpetasid kolmanda järgu katsed ja teenisid ära kaelarätid. Hästi tehtud, hellakesed!

Rääkides skautide-gaididega pärast laagrit, olid laagripäevade lemmikuteks veepüramiid, metsamäng, looduseõpetus hundudega, pärgade tegemine hellakestega, kitarritunnid ning õhurada. Neid tegevusi korraldasid töökad ja tragid gaid- ja skautjuhid, eesotsas laagri juht Talvi Parming ja laagri abi-juht Peter Türk, kelleta laagris ei oleks olnud nii põnevaid ja meeldejäävaid tegevusi. Muidugi peab ka suurelt kiitma peakokka Angie Crossman’i, kes hoolitses, et laagrilised oleksid maitsvalt toidetud.

Loodame järgmise aasta augustis näha Kotkajärve metsa all hulgaliselt skaute ja gaide lähedalt ja kaugelt.

Kotkajärve igavesti – Edasi-tagasi.

(Vastused tekstis esinenud küsimustele: Rajatare välisseinal on aastanumber 1972 (Rajatare ehitamisaasta); Anton Õunapuu väljakul on graveeritud Tungalnoole laagri nimi; Hendrik Tanner soetas Kotkajärve maa-ala eesti noortele 1953. aastal.)


Laagri kirjasaatja
Käesolev veebileht on Eesti Elu paberlehe tellijate toetatud, toeta sinagi ja telli leht juba täna🙂


 

 

Read more