Subscribe Menu

Skautide ja gaidide Lumelaager Kotkajärvel


Selleaastane talv on Torontos ja selle ümbruses erakordselt pehme olnud, vaevalt on pidanud välja otsima sooje mütse, kindaid ja lumelabidaid. Sellega seoses oli paar nädalat tagasi isegi väike mure, ega vihm ole lume Kotkajärvelt ometi minema pesnud, kas ikka saab suusatada ja kas Lumelaager Kotkajärvel ikka toimub?

Laupäeva hommikul kohale jõudes seda muret igatahes polnud, lund jätkus ja ei kohanud ka kedagi, kes liigselt sooja ilma üle oleks nurisenud, sest nädalalõpu ilmaennustuseks olid hoopis rekordilised külmakraadid. 

Laagri avasid selleaastased laagrijuhid Katrin Tamm ja Andres Jeeger. Heisati Eesti ja Kanada lipud ja tutvustati laagri kava.

Suusavõistluse võitjateks tulid vasakult Felix Tamm (hundud), Liina Sadul (vanemgaidid), Emma Nipernado (hellakesed), Eneli Mölder (gaidid), Markus Hogg (skaudid) ja Robi Cyrwus (vanemskaudid). Foto: Tauno Mölder
Ees ootas tegevusrohke nädalalõpp. Külma ilma tõttu viidi mitmeid väliseid tegevusi läbi jupikaupa, 30 – 45 min korraga, et krõbe pakane liiga ei teeks. Laagri alguseks mängiti põnevat tutvumismängu, siis suusatati, püüti jääkala, meisterdati laagrimärke, lauldi, õpiti ennetama külmakahjustust ning ravima külma saanud kehaosi. Ei puudunud ka lõke ja lõkkenaljad, kuigi lõkkeõhtu peeti seekord peamajas, kaks aastat tagasi paigaldatud kamina ees. 

Loomulikult nauditi talvise ilmaga ka kuuma sauna, julgemad gaidid proovisid ka külma jääauku, skaudid otsustasid jääaugu asemel hoopis sooja lavaruumi kasuks. Aga soe saun osutus igatahes vägagi vajalikuks, sest termomeeter näitas pühapäeva varahommikul kogunisti -38C! 

Esmaspäeva hommikuks oli temperatuur siiski tõusnud ligi 25C võrra ja sellise soojaga sai toimuda ka suusavõistlus. Võitjateks tulid Emma Nipernado (hellakesed), Felix Tamm (hundud), Eneli Mölder (gaidid), Markus Hogg (skaudid), Liina Sadul (vanemgaidid) ja Robi Cyrwus (vanemskaudid).

Siinkohal palju tänu kõikidele korraldajatele ja abilistele.

Laagri märgid: Ingrid Kütt & Pia Poolsaar
Kalapüük ja kalasuitsutamine: Eric Tiisler & Trevor Crossman
Saunamees: Aleks Kivi
Peakokk: Kristina Kald
Suusaradade korrashoid: Alrek Meipoom, Kaido Nipernado & Allan Vessmann
Lumesaani transport: Heikki Novek, Allan Vessmann, Andres Jeeger & Pearu Tamm
Tutvumismäng: Talvi Parming
Jooga: Kristina Põldre
Suusavõistlus: Elin Marley
Lembitu saun: Alrek Meipoom, Peter Jeeger & Endel Mell
Tehniline: Pearu Tamm & Chris Medri.


Tauno Mölder

 

 

 

FOTOD – Tauno Mölder ja Heili Hogg (2016)


 

Read more