Subscribe Menu

Soomepoiste aastalõpupidu Tallinnas

Aastavahetus on soomepoistele kujunenud piduderohkeks. Alles tähistati Soome Vabariigi aastapäeva ja nüüd, 15. detsembril, traditsioonilist jõulu- ja aastalõpupidu. Soomepoiste toimisto kõrvalmajas asuvasse restorani „Neikid" kogunes soomepoisse, nende perekonnaliikmeid, Soomepoiste Leskede Klubi ja Soomepoiste Pärimusühingu liikmeid ning nende sõpru ja toetajaid Soomest – kokku üle kuuekümne. Kohaletulnuid tervitas Soome Sõjaveteranide Eesti Ühenduse esimees Villem Ahas ja pärimusühingu esimees Mati Blumfeldt.

Soome Sõjaveteranide Eesti Ühenduse esimees Villem Ahas. Foto: Peep Pillak

Aastavahetus on soomepoistele kujunenud piduderohkeks. Alles tähistati Soome Vabariigi aastapäeva ja nüüd, 15. detsembril, traditsioonilist jõulu- ja aastalõpupidu. Soomepoiste toimisto kõrvalmajas asuvasse restorani „Neikid” kogunes soomepoisse, nende perekonnaliikmeid, Soomepoiste Leskede Klubi ja Soomepoiste Pärimusühingu liikmeid ning nende sõpru ja toetajaid Soomest – kokku üle kuuekümne. Kohaletulnuid tervitas Soome Sõjaveteranide Eesti Ühenduse esimees Villem Ahas ja pärimusühingu esimees Mati Blumfeldt.

Jõulutoitude kõrvale nauditi noorusaja laule, jõudumööda kaasa lauldes, pärast magustoitu keerlesid muusika saatel tantsupõrandal mõnedki paarid. Päkapikud olid laialijagamiseks kohale toonud suure hulga raamatuid, millest kohalolijad said loosiõnne järjekorras endale valiku teha. Soomepoiste arv on küll aastate jooksul vähenenud, kuid nende vaimne jõud ei ole kahanenud. Nüüd ootavad soomepoisid traditsioonilist Eesti Vabariigi aastapäeva pidulikku tähistamist, millest on lubanud osa võtta kaitseminister Urmas Reinsalu.

Peep Pillak

 

Soomepoisid Tallinnas - Foto: Peep Pillak

Read more