Subscribe Menu

Stig Rogenbaum Eestit esindamas PDAC 2023 konverentsil Torontos 

Märtsikuu on olnud traditsiooniliselt ajaks, kui Toronto Convention Centre'is toimub suur rahvusvaheline The Prospectors & Developers Association of Canada (PDAC) konverents.

Stig Rogenbaum (vasakul) esindas Torontos The Prospectors & Developers Association of Canada (PDAC) maavarade uurimise ja kaevandamise konverentsil EAS'i ja KredExi Ühendasutuse Välisinvesteeringute Keskust. Fotol on ta koos Margus Rahaga (Foto: © Ülle Baum)

Märtsikuu on olnud traditsiooniliselt ajaks, kui Toronto Convention Centre'is toimub suur rahvusvaheline The Prospectors & Developers Association of Canada (PDAC) konverents.

Sel aastal toimus see mainekas maavarade uurimise ja kaevandamise konverents 5. – 8. märtsil ja seal oli Eestist EAS’i ja KredExi Ühendasutuse Välisinvesteeringute Keskust esindamas esmakordselt Stig Rogenbaum. Konverentsi raames toimunud suurel tradeshow‘l oli ta Euroopa Liidu paviljonis aktiivselt Eestit tutvustamas ning nõus vastama ka küsimustele.

Ülle Baum: Olite Ettevõtluse Arendamise Sihtasustuse (EAS) esindajana Torontos PDAC 2023 konverentsil. Palun tutvustage lühidalt ennast ja EAS’i. 

Stig Rogenbaum: Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutus (edaspidi SA) on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse ja Sihtasutuse KredEx ühendamise tulemusel loodud organisatsioon. SA eesmärk on toetada ettevõtlust, Eesti rahvusvahelist konkurentsivõimet, nähtavust ning atraktiivsust äri-, investeerimis-, turismi-, elu- ja töötamispiirkonnana ning investeeringuid elamu-, äri- ja tootmishoonete kaasajastamisse.

Põhikirjas sätestatud põhitegevuste elluviimisega toetab SA Eesti arengut, ettevõtlust, elu- ja ärikeskkonda, fookustades kestlikkusele, sh rohe-, digi- ja innovatsioonipöördele.

Välisinvesteeringute Keskuse (Estonian Investment Agency) peamine eesmärk on tuua Eestisse teadusmahukaid ja innovaatilisi investeeringud valdkondades, kus on turutõrge või tehnoloogiate ning innovatsiooni puudus.

Mina olen EASi ja KredExi Ühendasutuses Välisinvesteeringute Keskuse äriarenduse valdkonna juht. (vt ka: www.investinestonia.com)

ÜB: Millised veel teised Eesti ettevõtted olid esindatud PDAC’il sel aastal? 

SR: Eestist osalesid veel sel aastal Margus Raha Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumist (MKM); Skeleton Technologies (Curved Graphene Energy Storage Solutions | Skeleton); NEO Materials Kanada peakontori juhtivtöötajad olid ka suureks abiks ning ekraanil jooksis ka Biotatec info.  

ÜB: Mida pakkus Teile Torontos PDAC konverents ja Euroopa Liidu seminar? 

SR: PDACile tulime otsima ennekõike kontakte mineraalide kaevandamise innovatsiooni ja moodsa tehnoloogia valdkonnast. ELi liikmesriikidega ühiselt Euroopa võimaluste tutvustamine ja esindamine oli hea kogemus ja Euroopa kolleegidega tutvumiseks ning koostööprojektide algatamise arutlemiseks. 

Kanada on aga kindlasti koht, kust teadmisi ja innovatsioonialast koostööd ammutada ning selleks sai tehtud ka esimesed sammud nii erinevate ülikoolide kui ka end erinevate mineraalide kaevandamisele fokuseerinud innovaatiliste ettevõtete ja koostööpartneritega. 

Usun, et järgnevatel aastatel Eesti ja kogu Euroopa osalus PDACil ainult kasvab ja loodame lähiaastatel ka Eesti oma väljapanekuga välja tulla.

Read more