Subscribe Menu

Sügise saabumine ja seenelkäik

Ametlikult algab sügis Sydneys märtsis, kuid tegelikkuses on seda tunda alles aprillis.

Heleri Kukk, blogi Meie pere ja muud Austraalia loomad autor — kunglarahvas.wordpress.com

Õhk läheb kargeks ning enam ei teki sellist mõtetki, et tahaks basseini hüpata. Veetemperatuur püsib hetkel veel 20 kraadi kandis.

Nagu Eestis, on ka Sydneys sügis parim aeg seenel käimiseks. See on olnud meie pere aprillikuine tipphetk, kui kõrvale jätta tüdrukute sünnipäevad.

Parimad seenekohad on Belanglo ning Oberoni riigimetsad, kuhu on meil mõlemasse omajagu sõita, aga kuna Belanglo on lähemal, siis oleme käinud just seal. Esimene kord metsa minnes olin sellest paigast täiesti vaimustuses. Hektarite kaupa laiuvad pikad, sirgeid männipuid täis read.

Sel aastal on aga kaheksa aasta jooksul esimene kord, kus meil ei ole seenemetsa asja. Ja mitte selle pärast, et kolisime põhja poole veidi soojemasse kliimasse, vaid hoopis selle tõttu, et eelmisel aastal ei suutnud ennast pidurdada ja korjasime liiga palju seeni.

Ma manitsesin küll enne eelmist seenelkäiku, et korjame mõõdukalt, et poleks liiga palju vaeva seente sissetegemisel ega ka liiga palju soolaseeni, ...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We're relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Try the first 8 weeks for $1.

Go to Subscription Plans

Read more