Subscribe Menu

Suurte sümbolite päev: Karl Suure auhind on teenitud ukrainlaste verega

21.05.2023 - Tänavuse väärika Karl Suure auhinna (saksa keeles: Karlspreis) saajaks oli Ukraina rahvas ja tema president Volodõmõr Zelenskõi (45).

Foto: Stadt Aachen

Auhinna üleandmise tseremoonia toimus 14. mail Aacheni raekoja uhkes kroonimissaalis (ehitatud 1949), kus pikisilmi oodati hilinevat Ukraina riigipead. Enne saabumist Saksamaa-Belgia-Hollandi piirilinna oli Zelenskõi ametlikul visiidil Berliinis, kus teda võtsid vastu nii liidupresident Frank-Walter Steinmeier kui ka liidukantsler Olaf Scholz.

Pea tund plaanitust hiljem avanesid lõpuks peosaali uksed ja seal ta oli – Volodõmõr Zelenskõi, kes on kindlasti praegu maailmas kõige enam austatud inimene. Nagu oleme teda harjunud sõja puhkemisest alates nägema, khakivärvi armeepükstes, peale tõmmatud must kolledži-pullover, näol südamlik naeratus. Ukraina esimese mehe kõnnak tunnistas tema otsustusvõimet ja enesekindlust, oli näha, et presidendi käepigistus oli tugev, kui ta tervitas Scholzi, Euroopa Liidu presidenti Ursula von der Leyenit ja Poola peaministrit Mateusz Morawieckit.

Me kõik oleme rahu loojad

Karl Suure auhind on üks tunnustatumaid autasusid, see on kaalukas sümbol. S...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We're relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Try the first 8 weeks for $1.

Go to Subscription Plans

Read more