Subscribe Menu

Taas meie kaunist emakeelest

Emakeelepäev – 14. märtsil, Kristjan Jaak Petersoni sünniaastapäeval juba enam kui veerand sajandit tähistatav riiklik tähtpäev – oli küll juba eelmisel nädalal, ent selle järelkajad kestavad siiani.

Sel aastal tundus kuidagi eriti, et see päev sai suurt meediatähelepanu nii kodu- kui välismaal, ning ka osalemisvõimalused erinevates ettevõtmistes olid eriliselt avatud ja kutsuvad, olgu siis tegemist keelepäevale traditsioonilise etteütluse, konverentsi, viktoriini või väiksema üritusega, mida jagus lokaalselt vist küll kõikjale, kus leidub meie keele kõnelejaid ja huvilisi. Olgu see kodumaal või kaugemal – erinevate üritustega pööratakse tähelepanu meie väiksele, kuid erakordselt kaunile keelele ja selle säilimisele, korrektsele väljendusoskusele ja õigekirjale. Mis ei vähenda sugugi vajadust õppida võõrkeeli.

Alati on põnev vaadata statistika poole. Ülemaailmselt on eesti keele rääkijaid umbes miljon. Maailma riigikeelte hulgas on eesti keel teatavasti üks vähesema rääkijaskonnaga. Eesti Statistikaameti kodulehelt saame teada rahvaloenduse andmetest, mille kohaselt räägib eesti keelt emakeelena 67% ja võõrkeelena 17% Eesti rahvastikust...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We're relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Try the first 8 weeks for $1.

Go to Subscription Plans

Read more