Subscribe Menu

Täidetud piprad – klassikalised või fantaasiarikkad

Täidetud piparde valmistamiseks on rohkesti erinevaid viise. Neid võib teha klassikalisi – hakkliha ja riisiga, aga ka muu liha või kanaga, samuti lihavaba täidisega – riis, erinevad (keedetud või küpsetatud) juurviljad kastmega, juust jm. Ka maitsestamise osas on palju võimalusi – kui sööjate hulgas leidub neid, kes armastavad vürtsikamat rooga, võib mõne pipra täidisele lisada natuke chili– vm. „kuuma“ kastet. Selle roa valmistamisel saab ka suurepäraselt kasutada eelmise päeva õhtusöögist jäänud toitu, näiteks keedetud riis, praetud hakkliha vm., seepärast pole ka koguseid ära toodud.

Recipe

  • erivärvilisi pipraid
  • väherasvast hakkliha
  • sibulat; hakitud
  • keedetud riisi (valget või pruuni)
  • tomatikastet
  • soola ja pipart vm. maitseaineid
  • riivjuustu

Method of preparation

Puhastada piprad, lõigata pooleks ja eemaldada seemned.

Praadida pannil hakkliha, kuni see pole enam kuskilt roosa. Maitsestada soola ja pipraga, lisada hakitud sibul ja praadida veel natuke madalal kuumusel, pidevalt segades, vajadusel lisada natuke vett või soovikohast tomatikastet.

Keeta riis vastavalt juhistele ning segada hakklihaga.

Kui kasutada eelnevalt töödeldud hakkliha/riisi, siis segada ained omavahel ja praadida kiirelt ja kergelt läbi.

Asetada piprapooled ahjunõusse ja täita hakkliha-riisi seguga. Tõsta eelsoojendatud ahju ja küpsetada 350 F kraadi juures kuni tund. Ahjude kuumused ja küpsetusajad võivad teatavasti varieeruda, seetõttu jälgida pidevalt.

Poole küpsetamise ajal võib pipardele tõsta peale tomatikastet. Umbes 10 minutit enne küpsemise lõppu võib lisada igale piprale riivjuustu. Kaunistada võib maitserohelisega või tükeldatud minitomatitega.

Read more