Subscribe Menu

Arhiivist—Täienduskooli õpilased: minu Eesti

T.E.S. Täienduskooli õpilasi EV 101. aastapäeva tähistaval aktusel 19. veebruari kooliõhtul Toronto Eesti Maja kristallsaalis. Foto: EE

Eesti on mulle armas. See on igaks suveks mulle puhkusepaik. Minul on palju toredaid mälestusi suvedest Eestist.

See on kodu mu vanavanematele ja tädidele, onudele. See on, kus kõik mu emapoolne pere elab. Minu juured on sealt pärit. Mu esikeel on eesti keel ja mu kultuur on Eestiga seotud.

Kui ma peaksin peas ette kujutama, siis Eesti on saared, kus on liivased rannad väikeste lainetega. See on pisikesed külad ja väikesed linnad vanade majadega. See on ilus paik.

Minu mõttes Eesti on väikene riik tugeva rahvaga. Mina olen rõõmus, et olen eestlane ja saan osa võtta toredast Eestist.

Thomas

Minule Eesti ei ole ainult üks osa Euroopast. See on kõik need eestlased, mis tähendab midagi. Eesti on üks keel, laulud, tantsud ja palju veel kultuuri. Eesti on väga tähtis mulle, sest see on, kust mu vanaema ja vanaisa tulid. Mu vanavanaisa oli sõdur seal, sest ta hoolis Eestist.

Ma olen eestlane ja see on, miks Eesti on tähtis mulle.

Lukas

Minu Eesti on üks suur tükk mind ennast, mis hoiab mind koos teistega, kus minu sõbrad on. Ja Eesti on mulle andnud ühe väga rikka ja toreda elu, mis on mu kõige pikemad ja toredamad mälestused, mis kestavad eluaeg aasta läbi. Ma olen väga õnnelik, et olen eestlane.

Felix

Eesti on üks koht, kus minu vanavanemad elasid ja kus palju minu perekonnast elavad. Eesti kultuur tähendab palju mulle ja minule meeldib, et saan sõpradega jätkata kultuuri nendega, sst see on suur tükk minust. Viimaseks – Eesti on mulle ilus maa, millel on kenad inimesed, kes sinudt hoolivad.

Marc-André

Eesti on mulle üks ilusamatest kohtadest. See on see riik, kus minu vanavanemad elasid. Eestlus teeb mind teistmoodi kui kõik teised inimesed. Eesti ja eestlus on mulle üks tükk mu südant. Ku ma ei oleks eestlane, siis ma räägiks sama keelt kui teised. Ma armastan Eestit.

Lief

Minu Eesti on, kus sõbrad saavad mängida rahulikult.

Eesti on kõige ilusam maa, kus kõik on rahus ja lahe.

Eesti on nagu väike naerunägu, mis naeratab iga päev ja iga aeg.

Kalle

Eesti mulle on, kuidas ma olen tuttavaks saanud mu kõige paremate sõpradega.

Eesti on mulle kogu elu ringi ja kõige parem asi mu elus.

Eesti on, kes ma olen, kuidas ma mõtlen ja on mu südames alati.

Laura

Minu Eesti on see, kus on osa perest ja mu sõbrad.

Sophie

Minu Eesti on, kus on minu kodu. See on, kust minu perekond tuleb ja kus ma tahan elada hiljem.

Eesti on minu kodumaa ja emakeel. See on kõik, mis ma armastan oma südamest.

Alex

Read more