Subscribe Menu

Tallinn ei saa kunagi valmis

Veetsin terve aprillikuu Tallinnas, kus meedia aiva jutustas trammitee pikendamisest sadamani ning sellega seonduvast, pidevalt muutuvast liikluskorraldusest.

Balti Manufaktuuri kirik.

Ka kuulsin kesklinnas levivast ehitustolmust, minu sõbrad-tuttavad kõik kirusid kesklinna hõlmavaid ümberkorraldusi, mis takistavat neil käia harjunud tänavaid pidi või, kui nad on autoga, teevad elu keeruliseks. Mitte keegi ei meenutanud korrakski vana legendi Ülemiste vanakesest ja Tallinna uputamise ähvardusest. Mitte keegi ei öelnud naerulsui, et Tallinn ei peagi kunagi valmis saama.

Ise pole ma varem kogenud nii suuri muudatusi Tallinna kesklinnas, kus isegi kaheksa suurt pärnapuud sadama lähedal, Ahtri tänaval istutati äsja ümber. Mitte kõik ei seostu siiski uue trammiliini ehitusega. Näiteks Pronksi tänava sulgemine autoliiklusele on paljusid autojuhte pahandanud, ent seda tehakse rekonstrueerimiseks, vanade torude väljavahetamiseks. Vana-Kalamaja tänav Balti jaama juures on samuti suletud, sest seda Põhja-Tallinna tänavat pikendatakse vanalinnani, mis tähendab, et jalakäijad astuvad hetkel mööda killustikku, bussi- ja trollipeatus on ümber tõstetud ning jaama ümbrus on kui ehitustan...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We're relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Try the first 8 weeks for $1.

Go to Subscription Plans

Read more