Subscribe Menu

Tänavalt: PÖFFihunt esimeses lumes

„Esimene lumelärtsak maale langedes ei märka, et ta natukene vara talve äratas. Lootsin veel mõnd pikka päeva, lootsin, et kord sind veel näen ma. Tahtsin, et mu jalad lumest märjaks veel ei saaks.

Tallinna südalinna Tammsaare parki on uduse hingekuu vältel valvanud Pimedate ööde filmifestivali (PÖFFi) sümbol Pöffihunt. 16. novembril sai ta esimest lund oma karvasel turjal tunda ning järgmisel päeval saabuski lähedalasuvale Raekoja platsile jõulukuusk.

Nüüd ma seisan lume süles, ikka aina vaatan üles. Naeratan, kuid tunnen veidi külma enda sees. Valged ööd on ammu läind, sinu jälgi pole näind. Sellel talvel lume seest vist jälgi otsin maa. (Refrään:) No näed siis, meil sajabki lund, kuid see sulab ära, siis jälgi ei näe. No näed siis, äkki nii ongi hea, kui praegu on lumi. Ja jäljed, jäljed las puhub tuul.“ (Laul „No näed“, Mari Pokinen.)

PÖFFihundist üle tee on jätkuvalt antud filmifestivali MÕJUALA. Autojuhid peavad järgima keelu- ja mõjualamärke, näiteks «Kiiruspiirangu ala» märk näitab mõjuala, kus ei tohi sõita suurema sõidukiirusega (km/h), kui märgil näidatud. Siin avaldab mõju filmifestival ja hunt, võibolla hundikari. 11.-27. novembrini. www.poff.ee Fotod: Riina Kindlam

Teie ja meie tänavune esilumi tuli vägagi üheaegselt. Sügis on olnud Eestis ja ka üle lahe Lõuna-Soomes ning Rootsis ebatavaliselt malbe ja mahe. Mitte selline üle 20 kraadi, nagu teil äärmuslikel seal Ontarios, küll aga kohati nt 13-15 kraadi, k.a. läinud pühapäeval, kui Põhjamaades ja Eestis tähistati isadepäeva. Ühele isale nopiti Keila teepervelt metsmaasikas, teisele pildistati tervitama tulnud päevakoera (liblikas).

17. lumekuu hommikul kohtusid Saaremaa Koikla külas seni veel peenras püstipäised saialilled ja lumi. Pöial-Liisile kausitäis jäätist. Foto: Kristiina Sillak

Puud on raagus, aga veel paari päeva eest oli rohi roheline ja paljud lilled veel õitsesid visalt. Teisipäeval lendles Torontos juba nii arvestatav hulk helbeid, et tuttav suusasõber pani lauad alla ja tegi rada! Teisipäeval kuulutati samamoodi Eesti esimest tahket sadu Kagu- ja Kirde-Eestis.

Tundus olevat paslik aeg maiustada Leedu küpsistega, mille nimeks Šerkšmas „Härmatis“. Valge glasuuri ja kookoshelvestega. Küpsised on leedu keeles sausainiai, üks küpsis sausainis. Karbiümbrisel on veel kirjas pagaminta su meile – valmistatud armastusega! Nii põnev keel me naabritel! Foto: Riina Kindlam

Kolmapäeval sai ka pealinn uhkeldada selle sügise esimeste räitsakute lennuga. Lapsed kilkasid ja pildistasid. Kauaoodatud sõber! Ja samal päeval kilgati Kanada pealinnas. Ottawas sadas maha 7 cm, Tallinnas oli vaid kiht, aga ikkagi märgiliselt valge, ning autoaknaid tuli neljapäeva hommikul kraapida. Esimene külmataadi puudutus kattis õrna valgega isegi Lääne-Eesti saared.

Harilik lumimari, common snowberry, Symphoricarpos albus.
Tõnis Mägi kontsertsari koos Ain Agani ja Andre Maakeriga kannab nime „Sajab und“. 30.11 Tartu ERMis, 02.12 Tallinna Jaani kirikus, 04.12 Viljandi Pärimusmuusika Aidas.

Read more