Subscribe Menu

Tartu pakub mitmekülgseid kultuurielamusi

Armas ja hubane ülikoolilinn Tartu on maailma elamisväärsete linnade edetabelis olnud juba mitu aastat väga kõrgel kohal. Aastal 2024 saab Tartust Euroopa kultuuripealinn. Selleks valmistutakse aktiivselt.

Riia mäel ootab külastajaid galerii Pallas. Foto: Lea Kreinin

Tartus toimuvad festivalid ja erinevad üritused, ka linnapildis torkab peatselt kultuuripealinnaks saamine mitmel pool silma. Võib-olla Tartu linna püsielanikud on nende muutustega vähehaaval harjunud, aga mujalt tulnule pakub see kõik üllatust ja toredat avastamisrõõmu.

Tartus käies võib alati avastada midagi täiesti uut. Väga põnev paik on Tartu Aparaaditehase loomelinnak, vana tehasekompleks Riia ja Kastani tänavate nurgal. Nõukogude ajal töötas siin ligi 1500 inimest. Nüüd on siin restoranid-kohvikud, kunstistuudiod, raamatupood, siin korraldatakse festivale ja kultuuriüritusi. Aparaaditehase nurga tagant võib leida hästi peidetud uue kunstigalerii Art&Tonic. Selle galerii kodulehelt loeme, et eesmärgiks on ergutada Eesti kaasaegse kunsti turgu ning suurendada sellega ka kunstnike sissetulekuid. Galerii näituseprogrammis on noorte kunstnike (aga ka vanameistrite) isikunäitused. Näituseprogrammiga soovitakse anda noor...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We're relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Try the first 8 weeks for $1.

Go to Subscription Plans

Read more