Subscribe Menu

Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor Ottawas Kanada koorimuusika konverentsil

Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor oma dirigendi Triin Kochiga osales 17.- 20. maini Ottawas esmakordselt toimunud PODIUM 2012 Canada's National Choral Conference'il.

Enam kui 50 osalenud koorist oli TÜAN ainuke külaliskoor, kes oma tulekuga lisas suurt huvi ürituse vastu. Elizabeth Shannon, Choirs Ontario Executive Director ja üks Podium 2012 organiseerijatest tänas Reet Lindau Voksepa initsiatiivi, et Eesti koor Ottawasse tuua.
Tartu Ulikooli Akadeemiline Naiskoor Ottawas Podium 2012 Workshopil esinemas 17 mai Lord Elgin Hotellis - Foto : Ule Baum
Koor esines väga edukalt iseseisva kontserdiga 17. mai parastlõunal Ottawas Eglise Knox Presbyterian kiriku saalis. Kavas olid Eesti rahvalaulud, Arvo Pärdi, Alo Ritsingu, Ester Mägi, Cyrillius Kreegi ja Veljo Tormise looming. Kontserti anti osaliselt edasi samal päeval kella kuueses CTV uudistesaates.

TÜANi esinemine sai tohutu suure aplausi osaliseks ja seda tuli kuulama suur hulk koorilauluaustajaid, nende hulgas Ottawa eestlasi ja baltlasi.

Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori lauljad ja Torontost kaasasõitjad said põhjaliku  ajaloo tunni Kanada parlamendi liikmelt Peter Van Loanilt, kes viis külalisi mööda kitsaid  ja avaramaid koridore keskehitises, mis enne lahkumist täitus naiskoori maheda lauluga.  Fotol energiline rahvasaadik näeb välja nagu hakkaks ise laulukoori juhtima, kui selja taga  jälgib tegevust dirigent Triin Koch. Foto: Andres RaudseppReedel, 18. mail esines Triin Koch ettekandega Eesti koorimuusikast Podium 2012 Workshop'il Lord Elgini hotellis. Koch'i ettekanne oli haruldaseks võimaluseks tutvuda maailmakuulsa Eesti koorimuusika traditsiooniga. Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori laul meeldis publikule väga ja koos sai lauldud valik Veljo Tormise eesti pulmalauludest.

Kuulates Triin Kochi ja TÜANi esinemist täitis hinge suur uhkus Eesti ja eestlaste edusammude üle. Tänasin ka südamest Laurence Ewashkot, Co-Chair Podium 2012, kes oli allakirjutanutki lahkelt kutsunud sellest erilisest üritusest osa saama ja sellele kaasa aitama.

Kooril aga oli Ottawas teisigi huvitavaid kohtumisi. Märkimisväärseimaks võib ehk pidada kokkusaamist Kanada valitsuse esindajaga parlamendis hr Peter van Loan'iga (fotol) ja külaskäiku Eesti Suursaatkonna esindusse Ottawas, kus külalisi lahkelt võõrustas asjur Riho Kruuv.

Ülle Baum, Ottawa


Fotogalerii – Fotod Ülle Baum

Read more