Subscribe Menu

„Teeme ära!“ kevadkoristus Guermantes’is ja kahes naaberkülas

„Teeme ära!“ kevadkoristusele registreerimine kuulutati sel aastal välja 11. aprillil. Eestis on koristuspäevaks traditsiooniliselt maikuu esimene laupäev, seekord 6. mai, aga kuna Prantsusmaal saabub kevad veidi varem, siis toimus meie kevadine suurkoristus 15. aprillil. Ilmselt oli see esimene kevadkoristus, mis pärast koristuspäeva registreerimise väljakuulutamist sel aastal aset leidis.

Eelneval kaheksal aastal oleme koristanud vaid oma koduküla Guermantes’i ja kahel korral on meiega liitunud ka Gouvernes. Seekord oli tegemist üheaegselt kolme naaberküla ühiskoristuspäevaga, sest meiega ühines ka Conches.

Iga külavalitsus haldas oma haldusala koristamist, jagas osalejatele kaardid markeritega tähistatud koristuspiirkondadega, erineva prügi jaoks kotid, kindad ja pika varrega näpitsad.

Guermantes’is kogunesime 15. aprillil kell 9.30 meie traditsioonilisele stardipaigale kohaliku pagariäri ette. Eelneval ööl ja ka koristuspäeval ilm meid ei soosinud, kuna oli kallanud vihma ja ümbruskond oli väga märg. Sellest hoolimata sai koristuspäev teoks. Guermantes oli kaardil jagatud neljaks koristusalaks, mis eri värviga ära märgitud. Jagasime välja helkurvestid ja kaardi grupijuhtidele, kindad, prügikotid eri sorti prügi jaoks (plastpudelid, plekktopsid, papp ja paber, klaas ja olmeprügi) ja pika varrega näpitsad osalejatele. Tegime grupiga ühisfoto, andsime juhtnöörid ja asusime prahti korjama.

Meie grupis oli kõige rohkem lapsi (8-13-aastaseid), kes rõõmsalt ja hakkamist täis prahijahile asusid. Kõige rohkem prahti leidsime kohaliku staadioni äärest võsast. Seal oli ehitusmaterjalide jääke, pudeleid ja plekktopse, sigaretikonisid ja ka üks jalgpallipall. Üldiselt tõdesime, et meie koduküla on aastate jooksul palju puhtamaks muutunud ja ka suitsukonisid leidsime seekord palju vähem kui eelmistel aastatel.

Kella 11 ja 12 vahel kogunesime külavalitsuse ette, kus tegime prügikottidest pildi, lapsed said diplomid ja läksime end koju kuivatama, riideid vahetama. Seejärel sõitsime naaberkülla Gouvernes’sse, kus talgulisetele pakuti tervitusjooki ja kehakinnitust ning Guermantes’i lastega moodustasime plekkpurkidega sõna Guermantes ning tegime sellest koos lastega ka pildi. Kohalik prügifirma SIETREM jagas lastele meeneid: korduvkasutatavaid joogitopse, pastakaid ja kaardimänge. Vahetasime talgulistega muljeid, tutvustasime Teeme ära koristusaktsiooni, mis 2008. aastal sai alguse Eestist ja seega saime ka Eestit meie naaberküladele tutvustada. Leppisime kokku, et kohtume uueks koristusaktsiooniks septembris toimuval maailmakoristuspäeval.

Oma tütre ja lapselapse sõpradega suundusime veel kohvile ja koogile meie juurde. Lastega joonistasime plakateid looduskaitse teemal, kuidas metsa ja taimi-loomi kaitsta ning kuidas igaüks puhtama elukeskkonna jaoks oma panuse saab anda.

Oli väga tore muljete vahetus laste ja nende vanematega ning kõik jäid koristuspäevaga väga rahule.

Meie eriline tänu kuulub Guermantes’i, Gouvernes’ ja Conches’i külavalitsustele, samuti prügifirmale Sietrem.

Read more