Subscribe Menu

Teine ülekanadaline Filipiinide restoranide kuu

Alates 1. aprillist toimub teist aastat järjest ülekanadaline Filipiinide restoranide kuu Vahtralehemaa erinevate provintside linnades Briti Kolumbiast kuni Newfoundlandini.

Vasakult: Filipiinide Suursaatkonna ametnikud Jiji Gonato, Cookie Mayo, Maria Teresa ja Lydia Rodillo tutvustavad filipiinide pancit toitu, traditsioonilist filipiinide nuudlirooga. Foto: © Ülle Baum

Üritus on korraldatud koostöös Filipiinide Suursaatkonna, Calgary, Toronto ja Vancouveri konsulaatidega ning Filipiinide Turismiosakonnaga. Kõik need organiseerijad osalesid ka hübriid-pressikonverentsil, mis toimus 20. märtsil Calgary konsulaadi juhtimisel. Kõnelesid Filipiinide suursaadik Kanadas Maria Andrelita Sacramento Austria ja Calgary Consul General Zaldy Patron.

Unikaalne 7641 saarest koosnev Filipiinide saareriik omab rikkaliku toidukultuuri traditsioone, millel on lisaks Hispaania, India, Hiina ja Ameerika Ühendriikide toidukultuuri mõju. Paljudele on tuntud Filipiinide rahvustoidud, nagu Chicken Inasal, Pork Sisig ja magustoit Brazo De Mercedes.

Filipiinide restoranide kuu üritus annab võimaluse uuesti harjuda paremini suhtlema ja kokku saama pärast suhteliselt pikka pandeemia tingimustes elamist. Vahtralehemaal elab rohkem kui miljon Filipiini päritoluga inimest, kes tahavad hoida elus oma kultuuripärandit.

See ülekanadaline restoranide kuu traditsioon annab võimaluse jagada oma toidukultuuri traditsioone ka paljude teistega. Paljud Filipiinide restoranid võtavad sellest üleriigilisest üritusest osa. Ottawas, 374 Bank Street'il asuv tuntud Tamis Café's restoran on ka üks nendest restoranidest Kanadas, mis pakub aprillikuus erilisi Filipiinide toite ja prix fixe menüüd. Kui aprillikuu jooksul neid restorane külastada, siis on võimalik võita erinevaid kingitusi ja ka isegi turismireisi Filipiinidele.

Rohkem informatsiooni kõigi nende erinevate restoranide aprillikuu menüüde kohta saab leida siit ja siit.

Head isu ja uute toitude maitsmist!

Read more