Subscribe Menu

Arhiivist: Teisipäevaõhtul mudilastelepidžaamapidu

Ekraanile ilmub lepatriinukostüümis õpetaja Katrin Sõmermaa. Ei, see ei olegi kostüüm, vaid pidžaama, sest täna õhtul pidžaamapidu lasteaia lastele.

Mudilastele pidžaamapidu Katriniga ja Kariina otsimismäng Täienduskoolis

Näe, Helenal on pall ööpluusil! ,,See on hoopis õhupall,“ parandab Helena rõõmsalt.

Katrin palub lastel püsti tõusta, et igaüks näitaks oma magamisriietust. Tänaseks mänguks on ,,Otsi ja leia“. Katrin palub lastel otsida toast padi ja hambahari. Mudilased jooksevad minema ja peagi on nad tagasi oma leitud asjadega. Nii saavad mudilased õhinaga näidata oma asju ja nimetada asja värvi. Markusel on valge, Oskaril punane padi, Olivial aga sinine. Katrin loendab numbreid kümneni, otsimisaeg täis ja hambahari on ka leitud.

Katrin laulab mudilastega: ,,Lahti ja kinni, käsi on mul kaks, tee üks väike plaks“.

Unejutuks on valinud Katrin loo raamatust ,,Laura ei taha magama minna“.

Ka unelaul on Katrinil olemas – ,,Karumõmmi unelaul“ (Eino Tamberg / Heljo Mänd). ,,Mõmm, mõmm, nutab karujõmm. Olen hirmus unine. Minu memm läks maasikale, minu taat läks vaarikale…

Arvutiekraanil on voodi patjade ja mitme karuga.
Arvutiekraanil on voodi patjade ja mitme karuga.

Ma isiklikult mäletan seda laulu hästi, sest olin ise alla 10 a, kui esmakordselt lauldi nii seda laulu kui ka teisi lemmikuks saanud lastelaule uudses Eesti lastesaates ,,Entel-tentel“. Armastatud lastelaulude telesaade, mis tänavu tähistab 50 a., kui need laulud esmakordselt jõudsid kuulajateni. Saadet juhtis tuntud Eesti estraaditäht Kalmer Tennosaar ja režissööriks oli Tiiu Vahi. Saates osales mitmeid hiljem tuntuks saanud muusikuid, näiteks Klarika ja Kirsti Kuusk, Kadri Hunt, Aet Ratassepp.

Samal ajal olid lasteaia noorimad kogunenud oma virtuaalsesse eesti koolitundi õpetaja Kariina Järvega. Nad on alles 3- ja 4-aastased poisid-tüdrukud, kes oskavad kenasti ütelda lause: minu lemmikvärv on… Kalev vastas, et lemmikvärv on roheline, Aleks – sinine, Taylor – roheline. Kariina tegi mudilastega otsimismängu. Tuli leida toast asju, mis on kollased, sinised ja punased. Aleks leidis kollase auto, Aili ja Eliisa näitasid kollast raamatut. Lõpuks said mudilased kaasa laulda laste videoga ,,Kui sul tuju hea“. See laul on tuntud ameerika lastelaul rahvaviisil liigutustega vastavalt laulusõnadele.

Sõnad: Kui sul tuju hea, siis käsi kokku löö!/

Kui sul tuju hea, siis käsi kokku löö!/

Kui sul tuju hea, siis püüa seda teistelegi näidata./

Kui tuju hea, siis käsi kokku löö!/

2) Kui sul tuju hea, siis sõrmenipsu tee!/

3) Kui sul tuju hea, siis põlvepatsu tee!/

4) Kui sul tuju hea, siis puusanõksu tee!/

5) Kui sul tuju hea, siis trampida võid nii!/

6) Kui sul tuju hea, siis naera ah-ah-haa!/

7) Kui sul tuju hea, siis hüüa ,,Küll on hea!“/

7) Kui sul tuju hea, siis kõike seda tee!

Mudilased lahkusidki hea tujuga eesti koolitunnist oma tuppa, et hakata end magama seadma.

Read more