Subscribe Menu

Toetame ukrainlasi kõikjal

Ei ainult Eesti riik Baltikumis ole suur Ukraina sõjapõgenike vastuvõtja, majanduslik toetaja. Lätis on samuti ligikaudu 38 000 põgenikku saanud kas elamisloa seal, või pika-ajalise viisa. See fakt toodi välja Toronto läti pensionäride klubi järjekordsel lõunakoosviibimisel. 

Laudkond kahe ukraina pere emade, tütarlastega koos läti tõlgiga enne eeskava algust.

Oli sobiv siis, et lõunanaabrid kutsusid neljapäeval, 2. märtsil klubi esimehe Ilona Krūmiņa eestvedamisel aukülalisteks kaks Kanadasse põgenenud noort Ukraina perekonda. Õigemini kaks ema ja nende tütred. Isad jäid Ukrainasse vaenuliku agressori vastu võitlema.

Kohal oli eestlaste laudkond, kellel kaasa toodud nii Ukraina kui Eesti laualipud. Lauad olid kaunistatud sini-kollaselt, nende karva salvrätikutega, kollased tulbid ja sinised võhumõõgad ehk iirised olid vaasides. Seekord oli iga istekoht võetud, nende hulgas eestlased ammu omaks võtnud Ilze Kuplēns-Ewart ja kohalik soomlaste koorijuht Pieter Sigmundt.

Pärast maitsvat lõunat, milleks oli šnitsel kõige selle kõrvale kuuluvaga, pakuti kohvi kõrvale ukraina retsepti järgi valmistatud marjatorti (siin on selline pie, sobiv nimetus arvestades hiljem kuulduga). Nagu alati oli Läti Keskuse toitlustamismees...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We're relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Try the first 8 weeks for $1.

Go to Subscription Plans

Read more