Subscribe Menu

Toitumisnõustaja annab nõu: Inimene kui vaimne olend

Joogameistril Yogi Bhajanil oli tavaks öelda: „Me pole inimesed, kellel on vaimseid kogemusi, vaid vaimsed olendid, kellel on inimesena elamise kogemus.”

Marika Blossfeldt - foto: Hele-Mai Alamaa

Ta ütles ka, et oleme kõik tulnud siia maailma mingi kindla eesmärgiga, ja kui me seda sisemist eesmärki tunnetame ja järgime, siis toetab meid ka universum ning aitab meie taotlused ellu viia.

Minu jaoks on oluline tunda end eluga üks olevat. Mulle meeldib tunnetada, et olen tohutu suure universumi orgaaniline osa. Ma usaldan universumi kõrgemaid jõude ja energiaid ning usaldan ka iseennast. Sügavamal tasandil oleme kõik üks. Iga hingetõmme ühendab meie teadvuse kõrgema teadvusega, universaalse energiaga.

Elades universumiga harmoonias, võid leida end olemast õigel ajal õiges kohas, samamoodi nagu tähed taevas liiguvad täpselt oma orbiidil ning nagu päevale järgneb öö või talvele kevad.

Universumi usaldamine avab südame ja võimaldab vastu võtta seda, mida vajame – juhatust, inspiratsiooni, armastust, tunnustust, materiaalset tuge või vaimset toitu.

Julgustan sind aega maha võtma ja endasse vaatama. Julgustan sind iga päev tegema midagi sellist, mis su hinge toidab. Täpselt nii nagu puudujäägid tööelus ja suhetes võivad väljenduda isuna toidu järele, võivad ka puudujäägid iseendasse süvenemisel end isudeks maskeerida.

Ka toidul on vaimne aspekt. See, mida sööme, on valminud ühendatud jõudude tulemusel: päikesevalguse ja -energia, päeva- ja aastaaegade vaheldumise, taevast ja maast tuleva vee, toidu kasvatamise ja hoolitsemise heaks töötanud inimeste ja lõpuks meie enda energia abil, mis on kulunud toiduainete valimiseks ja söögi valmistamiseks. Toitu mäludes, seedides ja omastades ühendame endaga midagi, mis eksisteerib väljaspool meie keha, muutes meid universumiga ühtseks.

*

Infot Marika joogalaagri kohta leiab siit:

Read more