Subscribe Menu

Toitumisnõustaja annab nõu: lugu seentest + retsept

Seeni on peetud nii taime- kui loomariiki kuuluvaks. Seeneraku seinad koosnevad kitiinist, see on sama aine, millest on tehtud koorikloomade ja putukate väliskest. Seente meditsiiniline väärtus seisneb nende võimes keha mürkidest vabastada.

Marika Blossfeldt

Seen toitub orgaanilisest ainest – looduses on kõdunev puit tema lemmiktoit. Meie organismis töötlevad seened ümber orgaanilisi aineid, kaasa arvatud mürke. Nad on võimelised eemaldama kahjulikke baktereid seedetraktist, rasva verest ja liigset lima kopsudest.

Seeni valmistatakse traditsiooniliselt koos lihatoitudega, nii hoiavad nad eemal kõikvõimalikke lihas arenevaid kahjulikke baktereid. Seened sisaldavad rohkesti valku ning vitamiini B2 ja tsinki, mis paneb tööle väga suure hulga ensüüme ning toetab normaalset rakkude kasvu ja keha arenemist. Tänu glutamiinhappe sisaldusele täiustavad seened paljude toitude maitseomadusi.

Seened on maalähedased, müstilised ja hõrgud. Mäletan elavalt oma esimest kokkupuudet mustade torbikseentega Helsingi talukaupade turul. Nende kuju ja tugev värv köitis mind sedavõrd, et lihtsalt pidin neid ostma ja proovima. Maitse oli uskumatult magus ja rikkalik ning söömine meelte...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We're relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Try the first 8 weeks for $1.

Go to Subscription Plans

Read more