Subscribe Menu

Tutvustades Kanada eestlust

Läti pensionäride klubiga hea kontakti saavutanud eesti pensionärid olid arvukalt koos nende sõbralikus kogukonnakodus, Latviešu Kultūras Centrs’is 9. märtsil. Päeval, mis märkis ka 79 aastat märtsipommitamisest. Selle meenutamine kõnepuldist ajal, kui pommitatakse Ukraina linnu, süütuid surmates, tuletas valusalt meelde mineviku kuritegusid praeguste kontekstis.

Koguneti, et Anne Liis Keelmann, Toronto Eesti Seltsi esimees ja mitmete kohalike organisatsioonide, nii poliitiliste kui kultuursete kas juhatuse liige või kauaaegne vabatahtlik, võiks lõunanaabritele tutvustada meie tegevust siin riigis.

Nagu alati, olid lauad kaunistatud lilledega, eestlaste auks olid laudlinadel meie lipuvärvid kuulikeste ja salvrätikute näol. Kohale oli eestlaste poolt toodud suur sinimustvalge, mis asetati skautliku lipuvardaga alusesse lätlaste rahvusvärvide kõrvale. Tegevus algas tervisevõimlemisega, osa harjutustest-sirutamistest sai istudes läbi viia. Järgnes eine, supiks sobivalt seekord borš, peedisupp, paastuajaks, mis algas tuhkapäeval. 

Anne Liis Keelmann oli värskelt Torontosse jõudnud Floridast talvitamisest, mida kinnitas ta rõõmus ja päevitanud...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We're relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Try the first 8 weeks for $1.

Go to Subscription Plans

Read more