Subscribe Menu

Üldstreik prantsuse pensionireformi vastu

7. märtsil kutsus Ametiühingute Keskliit (CGT) Prantsusmaal järjekordsetele meeleavaldustele pensionireformi vastu, kuna eelnevad meeleavaldused ei olnud president Emmanuel Macroni ja peaminister Elisabeth Borne’i meelt reformi suhtes muutnud. Juba esmaspäeva õhtust alates hakati blokeerima teid. Ettevalmistused streigiks jätkusid terve öö. Ametiühingute Keskliit lubas lüüa kõik senised meeleavaldajate rekordid ja nii see juhtuski.

Prantsusmaal avaldas CGT andmetel 7. märtsil pensionireformi vastu meelt 3,5 miljonit meeleavaldajat, teatas CGT peasekretär Philippe Martinez. CGT andmetel on see miljon rohkem meeleavaldajat kui 31. jaanuaril, mis oli ametiühingute eelmine mobilisatsioonirekord alates liikumise algusest ja võrdub 2010. aasta 12. oktoobri mobilisatsiooniga Sarkozy pensionireformi vastu. Siseministeeriumi andmetel oli 7. märtsil üle riigi protestimas siiski vaid 1,28 miljonit meeleavaldajat, mis on lähedane eelmiste kordade meeleavaldajate arvule.

Tänavatel protestiti 7. märtsil pensionireformi vastu rohkem kui 200 linnas. Pariisis osales täitevvõimu andmetel 81 000, ametiühingute andmetel üle 700 000 meeleavaldaja. Tugevasti häiritud ...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We're relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Try the first 8 weeks for $1.

Go to Subscription Plans

Read more