Subscribe Menu

Ursula von der Leyen visiidil Kanadas 

Arutamaks kahe riigi koostööd strateegilise partnerluse, kaubanduse ja Ukraina toetamise vallas, tegi Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen visiidi sel nädalal Kanadasse. Von der Leyen saabus esmaspäeva, 6. märtsi õhtul Ottawasse ja 7. märtsi hommikul sõitis ta Kingstoni, et külastada sealset sõjaväebaasi, kust paljud Vahtralehemaa sõdurid on läinud hiljuti Poolasse, et anda humanitaarabi Ukraina põgenikele.

Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen Rideau Hallis kohtumisel Kanada kindralkuberneri Mary Simoniga. Foto ©Ülle Baum

Kingstonis kohtus Ursula von der Leyen Kanada peaministri Justin Trudeau’ga, kellega anti ühine pressikonverents ning kohtuti Kanada kaitseväepersonaliga. Seejärel tehti lühivisiit puhta tehnoloogia firmasse ning rõhutati Euroopa Liidu – Kanada kriitiliste maavarade partnerluse tugevdamise vajadust. Ottawasse tagasi jõudes esines president Ursula von der Leyen Kanada parlamendis kõnega, milles ta viitas Venemaa ohule ja kinnitas, et 27-liikmeline Euroopa Liit ,,ei aktsepteeri kunagi seda ohtu Euroopa julgeolekule ja meie rahvusvahelise kogukonna alustaladele.“

Von der Leyen kutsus üles andma Ukrainale järjekindlat sõjalist ja majanduslikku abi. Teisipäeva õhtul andis peaminister Justin Trudeau president Ursula von der Leyen’i auks piduliku õhtusöögi Kanada Rahvusliku sõjamuuseumi saalis, ümbritsetuna tankide väljapanekutega. Üritusel viibisid Kanada-EL ärifirmade esindajad ja Kanada firmade esindajad. 8. märtsi hommikul kohtus Ursula von der Leyen Rideau Hallis Kanada kindralkuberneri Mary Simoniga, et arutada rahvusvahelisi suhteid. Sama päeva pärastlõunal lahkus Euroopa Komisjoni president Washington, DC’sse, et viia lõpuni see väga tähtis üleatlandiline visiit ja kohtuda reedel, 10. märtsil Valges Majas Ameerika presidendi Joe Bideniga.

Selle väga tähtsa visiidi üheks kokkuvõtvaks kulminatsiooniks oli see, et Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen ja Kanada peaminister Justin Trudeau andsid välja ühise pressiteate Kanada-EL suhete kohta.

Read more