Subscribe Menu

Välisministeerium vähendab Venemaa saatkonna töötajate arvu Eestis

Kolmapäeval andis Eesti teada Venemaa Föderatsiooni suursaadikule otsusest, mille kohaselt peab Venemaa oma Tallinna saatkonna töötajate arvu vähendama 1. veebruariks 2023.

Otsuse eesmärk on saavutada saatkonna ametikohtade arvus pariteetsus ehk samaväärsus, mis tähendab, et pealinnades tegutsevates Venemaa ja Eesti esindustes muudetakse lähetatud ametikohtade arv võrdseks.

Otsuse tulemusel peab Venemaa saatkonna töötajate arv vähenema kaheksale diplomaadile ning viieteistkümnele lähetatud haldus-, tehnilisele ja teenindavale töötajale.

„Eesti peab suhetes Venemaaga väga oluliseks samaväärsuse põhimõtet. Arvestades, et Venemaa saatkonna personal ei tegele agressioonisõja tingimustes Eesti-Venemaa suhete edendamisega, näeme, et Venemaa esinduse praegune suurus ei ole põhjendatud,“ sõnas välisminister Urmas Reinsalu pressiteate vahendusel.

„Juba sõja algusest on Eesti viinud oma kahepoolsed suhted Venemaa Föderatsiooniga absoluutse miinimumini. Kevadel sulgesime Venemaa konsulaaresindused Narvas ja Tartus ning oleme riigist välja saatnud kolm Venemaa saatkonna diplomaatilise staatusega töötajat, kes õõnestasid aktiivselt Eesti julgeolekut nin...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We're relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Try the first 8 weeks for $1.

Go to Subscription Plans

Read more