Subscribe Menu

Vau! Raha videomängu mängimiseks!?

Teade # 177

Eesti täienduskoolid lõpetavad oma tegevuse suveks, õpilasi ootavad tunnistused, lõpuaktused ja videomängu MisKESKUS mänginutele ka 25$ sularaha!

Kõik diasporaa koolid said võimaldada oma õpilastel osaleda ja tulemusena mängu laaditi alla 125 korda üle maailma!

Üks koht, kus MisKESKUS mängu lõpuni mänginutele auhindu jagati, oli 16. mail 2023 Toronto Eesti Kooli lõpuaktusel, kus olid osalenud õpilased misKESKUSe mängimises kolmest klassist.

,,MisKESKUS on vanusekohane ja lõbus mäng mitmekeelses õppekontekstis, mida oleme ise nautinud,“ räägib üks mängu arendajatest Heli Vanaselja, ,,kasutasin seda oma eesti kooli klassiruumis virtuaalõppe toetamiseks, ja see oli eriti lõbus.“

Lapsed olid vaimustuses, et said auhindu just eestikeelse videomängu mängimise eest. ,,Adrian oli väga haaratud selle mängimisest ja lahendamisest,“ nentis Adriani isa Erki.

Videomäng MisKESKUS on Estonian Arts Centre’i algatus ja selle arendasid kaks eesti keele keelekümblusõpetajat Elli Kipper ja Heli Vanaselja Toronto Eesti Koolis ning programmeeris tiim, mida juhtis Tom Tiisler Sudburyst Ontariost.

Mäng on mängitav igas vanuses ja suunatud just neile, kelle eesti keel on algtasemeil. Mängimiseks on vaja sülearvutit või lauaarvutit. Mäng laaditakse teie süsteemi alla. Mängu saab alla laadida siit.

MisKESKUS annab mängijatele KESKUS International Estonian Centre’isse võimaluse enne selle avamist pilgu heita. KESKUS on ehitamisel, liitu kodulehel uudiskirjaga ja püsi projekti eduga kursis!

KESKUSe toetajate abiga viime uue kodu ehitamise lõpuni

Igaühe abi on vajalik, et KESKUSe ehitusega lõpuni jõuda! Kui soovid kaasa aidata eestlaste tulevikule väljaspool Eestit, siis liitu teiste toetajatega. KESKUSe annetamise tasemed on järgmised: Kalevipoja laud (rohkem kui 100 tuhat dollarit koos nime panemise õigusega), Koidula gild (50 tuhat kuni 99 999 dollarit), Viru vanemad (10 tuhat kuni 49 999 dollarit), ja Kungla rahvas (kuni 10 tuhat dollarit).

Toetuste tegemiseks kirjutage: donations@estoniancentre.ca või helistage +1.647.250.7136. Annetusi saab ka veebi kaudu teha. Annetused võivad olla tehtud pere nimel, või austades mõnda isikut või peret. Kõigi annetuste puhul, mis on tehtud Kanadas, Eestis või USAs, väljastatakse tulumaksusoodustus.

Siit leiab teavet projekti ja ehituskäigu kohta:

Read more