Subscribe Menu

VEMU 11. tuluõhtu tõi Jaapani meile lähemale

Kaido Höövelsoni (ehk Baruto) Kanada visiit on pakkunud kohtumisrõõmu paljudele eestlastele, aga ka suurele hulgale siinsetest jaapanlastest. Eestlasest sumokangelane võlub inimesi mitte ainult oma sportlike saavutuste ja imposantse välimusega, vaid ka – ja vahest just peamiselt – inimliku soojuse ja särava huumorimeelega.

Japan Foundation, Toronto: ees Kaido Höövelson (kes pidas seal jaapanikeelse loengu) ja John Northcott. (Foto: Piret Noorhani)

Barutot jäävad Torontos meenutama fännide hordid.

Kaido Höövelsoni visiidi peamine eesmärk oli üles astuda laupäeval, 29. aprillil toimunud VEMU tuluõhtul, mis oli tänavu pühendatud liikumisaastale ja jaapani kultuurile. Avasõnad lausus sel kevadel ametist lahkuv Tartu College’i president Jaan Meri. Tervitusega esines Noriko Yamamoto, Japan Foundation Toronto esinduse tegevjuht, kes väljendas kogu siinse jaapani kogukonna nimel tänu võimaluse eest kohtuda Jaapanis ülipopulaarse eestlasega. Kokkuvõtteid VEMU tööaastast tegi VEMU peaarhivaar Piret Noorhani, kes tutvustas ka õhtu peaesinejat.

Eesti, jaapani, vene ja saksa keelt kõnelev Baruto teatas, et paraku pole pingeline elu lasknud tal inglise keelt korralikult selgeks õppida, mistõttu tema eestikeelse esinemise tõlkis inglise keelde Toronto Ülikooli eesti õppetooli profes...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We're relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Try the first 8 weeks for $1.

Go to Subscription Plans

Read more