Subscribe Menu

Vene-Ukraina sõda ja Eesti

Pühapäeval, 27. novembril toimus Tartu College’is Emakeelse Tartu Ülikooli 103. aastapäevale pühendatud loeng pealkirjas mainitud teemal. Kõneles prof Andres Kasekamp. Moderaatorina tegutses prof Mihkel Tombak. 

Emakeelse Tartu Ülikooli 103. aastapäevale pühendatud loengu pidas prof Andres Kasekamp. Foto: Paul Kiilaspea

Üritus algas traditsioonilise ühislauluga „Gaudeamus igitur“, mille eestvedajaks ekraanil oli koor Triin Kochi juhatusel. Sellele järgnes Mihkel Tombaku avasõna ja kõneleja tutvustus.

Miks kõneleme Tartu Ülikooli aastapäeval sõjast? küsis prof Kasekamp ja vastas: see on hetkel tähtsaim ja mõjutab meid kõiki. Meenutagem vaid Eesti Vabariigi president Alar Karise sõnu, lausutud mõne päeva eest siinsamas saalis: see on tegelikult Venemaa sõda vaba maailma vastu. Läänemaailma keelepruugis suupäraseks kujunenud „sõda Ukrainas“ vihjab millelegi kaugele, mis neid ei tohiks õieti puudutada. Meie kogemus Venemaaga on teistsugune. Mitte ainult Eesti, vaid ka väliseesti kogukond toetab ukrainlaste vabadusvõitlust. EERO Kanadas abistab Tartu Ülikooli ukraina tudengeid.

Putini suurim valearvestus oli lootus oma „erioperatsioon“ mõne päevaga läbi viia. Et see ebaõnnestus, hakkas ta seda avalikkusele serveerima kui NATO salasepitsust suure ja ja...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We're relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Try the first 8 weeks for $1.

Go to Subscription Plans

Read more