Subscribe Menu

Volli veste: Eigismist

No see põle päris sõna, on minu loodud. Meeldib ju ühele nässile vollitamine. Vaat vanakõbõkõ oli püsti hädas, kuda tõlkida sõna kohalikust keelest. Kõlab peaaegu sama, ku pääliskirjas, kut tuleb pehme g-ga, umbes nigu „dzhii“, mida ju meie keele olempas põle seda hääldada.

Vabarna Volli

Lõin sõna, kuna neid isme on meil palju. Kommunism, sotsialism, rassism, liberalism, seksism ja nii tüütuseni edasi. Aga vananemisismi põle. Kuid see olevat olemas, nonde tundlike muretsejate arust, kes on nigu printsess hernel, sulgmadratsil ei saa magada, ku selle all on peidus pisike kuulike.

Tegemist ju sellega, et siin mandril ei tunta rahvatarkust. Hallpead austa, kulupead kummarda. Pigem suhtutakse teisiti ja seda nimetaksegi vanuse põhjal tisskriminatsiooniks. Ei tohi juhtida eale tähelepanu. Eriti nõnna, et keegi on liigvana, nii siis vilets mingil kohal olema. Selles olevat palju süüdi. Nigu üks parimates aastates naisterahvast ameerika poliitik, kes arvas, et need kaks meest, kes tahavad järgmistel valimistel presidendiks saada, on ameti pidamiseks iidsed. Pukis olev on vanim selline kunagi ning otsutas uuesti kandideerida. Eelmine on samuti elanud kauem ku Piibli j...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We're relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Try the first 8 weeks for $1.

Go to Subscription Plans

Read more