Subscribe Menu

Volli veste: Olengi lätlane

Nüid, et pean teises keeles suhtlema kaunitaritega, et kupüüre käppa saada, arveid maksta, jõudis lõppeks pärale selles Põhjakase pangas, et teevadki eestlasest lätlase, põikle vastu kuda tahad. Missest, et ma oskan natike nende keelt, ikke viisakalt ja vajadusel.

Vabarna Volli

Vaat juured, ajalooline mälu, on meil seotud lõunanaabritega. Eks peenikesi piigasid, tugevaid turskeid mehi olnd mõlemal pool piiri. Küll meeldisid nad üks-teisele, eesti-läti verd on vist paljudel inämp, ku arvaks. Sest põle hullu. Lätlannad on ilusad, eestlannad rohkemgi. Ma põle seksist, ku nii ütlen. On ju nii. Tähtis on ikke see, et saame oma vahel läbi.

Kut seal pangas, noh. Võerad näod ees, ma’p jõvva alati olla kõigiks valmis. Lõug sile, kammipiid on pää inämp-vähemp korda seadnu, inemese nägu ehk ees. Asu siis nüüd võeras keeles tegelema. Inglismannide omas, too ju on ainus ühine suhtekeel. Mitte nigu Wabariigi ajal, ku oli fritsude keel. Okupatsiooni ajal, ku pidi iivan olema. Ei, nüüd on maailma keel ingliss. Mul seal kanaada pankades raha kah, sinna saab ju pinsi otse saata, neil ka neid massinaid, kust saab toda tengit kohe kätte, ei pea pikka sõitu ette võtma. Tulen toime...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We're relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Try the first 8 weeks for $1.

Go to Subscription Plans

Read more