Subscribe Menu

Volli veste: Ussisõnad

Mis neist siugudest. Meil ju häid vanasõnu küllaga. Mulle on alati meeldinud teadmine, et uudishimu teeb ruttu vanaks. Kuna see minu kohta ei kehtinud. Uudishimu ju vaid lapsepõlve tempude taga.

Vabarna Volli

Tahaksid nigu tead, mis juhtub, ku teed keelatut. Ei saa ju aru miks ei tohi - kuni omad vitsad peksavad. Tavalisel on õppetund valu või hirmuga seotud. Mõlempit on hääd koolmeistrid. Aga vaat mõni ei õpi, mina ikke oskan nina tsurgata sinna ku ei tohi. Ka parajas eas.

Urvaplaastriga olin õige noorelt tuttav. Ei mingit ata-atat läbi pükste, ikke pidin ise põõsast lõikama karistuskimbu ja palja postamendi memmele esitama. Kuid ega ta eriti vihaselt nüpeldanud. Vanalell omakorda ei uskunud sellesse, aitas kurjast pilgust ja pikema-ajalisest vaikusest. Ullemat ju ei ole, ku see vaikuse rakendamine. Küsige iga abielumehe käest. Musu keelamine on üits asi, selleta ju saab ära elada. Kuid ku vajalikule ei vastata, veel vähem targutamistele muu, ku teise tuppa minekuga, no kaua sa kannatad kurbade naeru?

Õppisin juba varakult selgeks siin riigis väljenduse, mis tänagi sobib. Semu soovitas, et ku ma käsku täitsin, mind tänati, siis ei tohi toriseda, et miks se...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We're relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Try the first 8 weeks for $1.

Go to Subscription Plans

Read more